Kızının midesi giderek büyüyordu… Doktor şok gerçeği açıkladı

Amanda ve Justin çifti bebekleri olacağını öğrendiğinde çok sevinmişti.Braylee bebek, doğduktan birkaç ay sonra hastalanınca aile kahroldu.


Maalesef bebekleri doğduktan birkaç ay sonra sevinçleri kursaklarında kaldı. Bebeğin cildi sarılaştı ve hastalık belirtileri göstermeye başladı.

blank
3 Şubat 2016 tarihinde kızlarının safra kesesi olmaması durumunda ortaya çıkan biliyer atrezi hastası olduğunu öğrendiler.


Sindirimde önemli rol oynayan safra kesesi yeni doğan bebeklerin gelişimi açısından da çok önemli.


Doktorlar, Braylee’nin durumunun kritik olduğunu söylediler. Amanda ve Justin yıkıldı.


Cerrahlar, operasyonla bebeğin karaciğeri ve bağırsakları arasında bağlantı oluşturdular. Ancak sorunu çözülmedi.


Braylee’nin durumu daha da kötüleşmeye başladı. Midesi balon gibi şişti.Doktorlar, küçük kızın acilen karaciğer nakline ihtiyacı olduğunu söylediler.


Maalesef o anda hiçbir donör bulunamadı. Aile çaresizlikle beklemeye başladı. Doktorlarla konuştuktan sonra Justin kendi karaciğerinden bir parçayı kızına bağışlamak istediğini söyledi.

blank
Babanın tek istediği kızını sağlıklı ve mutlu görmekti.


Justin tam operasyona girecekken bir mucize gerçekleşti. Birden karaciğer donörü bulundu. Beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin ailesi, karaciğerinin bebeğe bağışlanmasına karar verdi. Nakil operasyonu başarılı geçti.

blank
Braylee’nin vücudu karaciğer nakline olumlu yanıt verdi. Cildinin rengi kısa sürede normale döndü. Şimdi Braylee diğer yaşıtları gibi sağlıklı bir hayat sürüyor.