Kız Kardeşinin Hayatını Şans Eseri Bakın Nasıl Kurtardı

Kız Kardeşinin Hayatını Şans Eseri Bakın Nasıl Kurtardı

11 yaşındaki Aaron, oyun oynarken kız kardeşinde tuhaf bir şeyler gördü.
7 yaşındaki Amy’nin boynunda bir yumru vardı ve sonradan kızın kanser olduğu öğrenilecekti.

Aaron East şans eseri kız kardeşinin hayatını kurtardı. Kız kardeşi Amy ile birbirlerini gıdıklarken, Aaron kız kardeşi Amy’nin boynunda bir yumru olduğunu farketti.

İngiltere’nin Chelmsford şehrinde ailesiyle yaşayan küçük çocuk, “Başta ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Sonra bir uzmanın kardeşimi incelemesi gerektiğini düşündüm” dedi.

Aaron hemen kardeşinin boynunda hissettiği yumruyu annesi Carly’ye söyledi. Carly de apar topar kızını hastaneye götürdü.

Alınan doku örnekleri sonucunda 7 yaşında Amy’ye çocuklarda görülen olan ve kasları etkileyen agresif bir kanser türü rabdomiyosarkom teşhisi koyuldu.

Amy’nin doktorları boynundaki tümörü çıkarabilmek için küçük kızı ameliyata aldılar. Ancak kızın hala proton tedavisi ve dokuz seanslık kemoterapi tedavisi görmesi gerekiyor.

Anne, The Mirror’a “Aaron’la gurur duyuyorum. Oyun oynarken yanlış bir şey yaptığını düşündü başta. Ancak onun sayesinde kızımızın hayatı kurtuldu” dedi.

Kardeşler o oyunu oynamasaydı, Amy’nin tümörünü asla farkedemeyeceklerdi.

Aile GoFundMe adlı internet sitesi üzerinden ABD’de gerçekleştirilecek olan proton tedavisi için kızları adına yardım kampanyası başlattı.

Hikayeyi Facebook’taki arkadaşlarınızla paylaşarak kız kardeşinin hayatını kurtaran genç çocuğun kahramanlığına tanıklık etmelerini sağlayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir