Kıbrıs Tüp bebek tedavisinde doktorun ve ekibinin önemi

Çocuk sahibi olmak isteyip, gebe kalamadıkları için çocuk sahibi olamayan milyonlarca insanın imdadına yetişen modern tıbbın en önemli buluşlarından birisi olan Kıbrıs tüp bebek tedavisinde hekimin ve tıbbi ekibin önemini biliyor musunuz?

Tüp bebek tedavisi; aşılama gibi basit bir enjeksiyon veya pansumandan ibaret değildir. Oldukça ciddi mikroskobik analizlere dayalı olup, birçok tıbbi işlemi kapsamaktadır. Kliniğin kapısından girerken, hatta girmeden önce size en iyi biçimde rehberlik edecek, alanında uzman, profesyonellikle insan ilişkilerini en iyi şekilde harmanlayabilen bir ekip, sonuçların efektif olabilmesi bakımından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira iyi planlanmayan bir süreç, hele ki hasta yeterince bilinçlendirilmemiş ve süreçler doğru biçimde nakledilmemişse, oldukça sıkıcı bir süreç haline gelebilir.

Tabii teknik proses esnasında uygulamadan sorumlu tıbbi ekibin becerileri ve kliniğin donanım seviyesi de işlemin başarısı üzerinde etkili olduğu kadar, hastanın memnuniyeti için de önemlidir. Her diş doktoruna gitmezsiniz, peki her tüp bebek kliniğine gider misiniz?

Sağlığımız için çok basit bir ihtiyacımızda dahi, en iyi hekimleri ve en iyi klinikleri araştırır, hasta destek hizmetleri en iyi olan, donanımını en iyi biçimde kullanan klinikler ve alanlarında kariyer sahibi hekimleri tercih ederiz. Çünkü sağlığımız önemlidir. Örneğin diş tedavilerinde, randevu almakta zorlandığımız hekimleri özel olarak tercih ederiz, zira bu hekimlerin referansları oldukça kuvvetlidir. Başarı oranları yüksek, hemşireleri uzman ve klinikleri ileri derecede donanımlıdır.

Peki, tüp bebek kliniği tercihi yaparken, hangi kriterleri dikkate alıyorsunuz? Mesela, gideceğiniz tüp bebek kliniği size başarı oranı söyleyebiliyor mu? Anestezi uzmanından, hasta bakıcısına, hemşiresinden, sekreteryasına kadar tüp bebek alanında nam salmış bir kurumla mı muhatap oluyorsunuz? Peki ya hekimleri hakkında medyadan herhangi bir bilgi edinebiliyor musunuz? Elbette reklamlardan bahsetmiyoruz. Mesela seçeceğiniz Kıbrıs tüp bebek merkezi, hekimleri ve sağlık ekibi, başarıları ile biliniyor mu, önce bunu araştırmak gerekir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi alacağınız merkezde, sizin tedavinizi yürütecek yetkililer, eğer konuya yeterince hakim değilse, hem harcayacağınız zaman, hem de paranız boşa gidebilir. Özellikle gebe kalmak için fazla zamanınız yoksa, bunu riske atmamanız çok daha akıllıca olur.  Alanında uzman ekibe ve personele sahip klinikler, bunu ilk konuşmadan itibaren size hissetirirler. İşinin ehli personele sahip merkezler, tedavilerinin başarısı için çalışırlar, yüksek başarı için yüksek teknolojili donanımları da sizlere sunarlar.

Tüp Bebek Tedavisinde İlk Seferde Başarı

İşlem öncesi tetkikler, hazırlıklar, gerekirse operasyonlarla başlayan süreçten; embriyoskop, IMSI, Chip gibi gelişmiş teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilen tedavi aşamalarıyla birlikte ve tabiki pozitif hamilelik sonucunu gelene kadarki destek, denetim ve tedavi yönetim hizmetleriyle, sürecinin doğru ve verimli geçmesi sağlanır. Hasta danışmanları, hastalar için mükemmel planlamalar yapmalıdır ve aksamaya mahal vermeden, hızlıca çözüm üretmelidir.
Uzman hekim kontrolünde ve muayeneleriyle başlayan tedavi süreci, anne adayının yumurtalarının sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi, tedavinin en önemli adımlarındandır. Sağlıkla gelişmesi sağlanan yumurtaların, uzman hekim tarafından toplanması ve baba adayından alınan hücrelerle embriyoloji laboratuvarında uzman embriyolog tarafından döllenmesi ile tedavinin ikinci aşaması da tamamlanmış olur. Döllenme sonucu oluşan embriyoların gelişmesi beklenir. Eğer merkezde embriyoskop gibi gelişmiş embriyo takip cihazı kullanılıyorsa, bu aşamada embriyolar inkübatörden çıkarılmadan gelişimi takip edilebilir. Sağlıklı gelişen embriyo, yine sağlıklı bir şekilde hazırlanmış rahme nakledilerek tüp bebek tedavisinin operasyon kısımları tamamlanmış olur.

Kıbrıs tüp bebek tedavi sürecinin başarılı sonuca ulaşılmasında, hekimlerin ve ekibin rolü büyük önem taşır. Seçeceğiniz tüp bebek ekibinin kalitesini, tedavinizin başından sonuna kadar kontrolünü itinalı bir şekilde yapabileceğini, ekibin temsilcisiyle daha ilk konuşmanızda hissedebilmelisiniz. Sizi başarıyla götürecek yol bu olacaktır.