Karbonat Tükettiğinizde Böbreklerinize Bakın Neler Oluyor?

Sodyum bikarbonat, yani genel adıyla karbonat, toz halinde kullanılan bir kimyasal bileşimdir. Tuzlu ve alkali bir tadı vardır. Şampuandan deodoranta, temizlik malzemesinden diş macununa kadar çok geniş bir kullanım alanı vardır.Eski Mısır’da hiyerogliflerde renk olarak kullanılan karbonatın ilk üretim fabrikası 1846 yılında New York’lu iki fırıncı tarafından kurulmuştur.

Medikal kullanımı:

  • Karbonat pH seviyesini yükseltir.
  • Su ve karbonat karışımıyla yapılan macun bitki alerjilerine iyi gelir.
  • Karbonat kıymakları kolayca çıkarmaya yarar.
  • Su ve karbonatla hazırlanan solüsyon güçlü bir antiasit görevi görür.
  • Karbonat böbrek yetmezliğinin ilerlemesini durdurur.

Böbrekleri korumak için pankreas tarafından üretilen sodyum bikarbonat sağlığımız için kritik önem taşır. Bu organlar yeterli bikarbonat üretemezse vücudumuzda asit birikir.

Bu asit birikimini vücuttan atmak için de tedavi olmak gerekir.

Karbonat kullanarak doğal bir yolla böbrekleri nasıl düzeltiriz

İlk gün, yarım çay kaşığı karbonatı dilinizin altında eritmeniz gerekiyor. İkinci gün, yarım çay kaşığı karbonatı ve yarım çay kaşığı tuzu 1,5 litre suya ekleyin. 2-3 gün boyunca bu suyu için.

Karbonat bir ilaç değildir. Eğer böbrek rahatsızlığınız varsa her zaman öncelikle doktora gitmelisiniz. Tedavi amaçlı karbonat kullanımını doktora danıştıktan sonra deneyebilirsiniz. Günlük kullanımda içtiğiniz suyun pH derecesini arttırmak için karbonatı her zaman kullanabilirsiniz.