Kadıköy’de 22 daire, bankada milyonlarca lira, ayda 60 bin lira kira geliri… Çete, yıllarca Doktor Güzin Göllü’den kalan mirası böyle yemiş!

Noter Başkatibi Ayhan K.’nın liderliğinde 3 kişi, 2015’te ölen Dr. Güzin Göllü’nün 30 milyon TL’lik mirasını akıllara durgunluk verecek bir planla ele geçirdi. Güzin Göllü’yü 1980’de birini evlat edinmiş gibi gösteren çete ihbar üzerine yakalandıDoktor Güzin Göllü, İstanbul’da 16 Aralık 2015’te 88 yaşında öldü. Mirasçısı yoktu. Kadıköy’deki Güzin Sitesi’nde 22, Moda’da 1 dairesi vardı. Caferağa’da bir binanın 3’te 1 hissesi de
ona aitti. Mülklerinin toplam değeri 30 milyon lira idi.

İMZALAR TAKLİT EDİLDİ

Göllü’nün kimsesiz olduğunu bilen Noter Başkatibi Ayhan K., hukuk bürosu çalışanı Murat G. ve tercüme bürosu sahibi Tamer O. ile plan yaptı. Çete, 1980’de görevde olan bir hakimin imzasını taklit edip Göllü’yü, 1980’de kaportacı Ahmet K.’yı evlat edinmiş gibi gösterdi.

60 BİN LİRA KİRA GELİRİ

Ahmet K. adına sahte veraset ilamı çıkartan çete, Göllü’nün bankadaki 2 milyon Tl ve 80 bin dolarını çekti. 25 evden gelen aylık 60 bin liralık kira gelirlerini de topladılar. Bir yandan da mülkleri kendi üzerlerine almaya başladılar. Bir ihbar üzerine polis devreye girdi.

MÜLKLERE TEDBİR

Artık emekli olan hakimin ve Güzin Göllü’nün 44 yıllık imza ile yazı örnekleri incelendi. Belgelerdeki imzaların sahte oldukları belirlenince operasyon için düğmeye basıldı. 4 şüpheli gözaltına
alındı. Tüm mülklere tedbir kararı konuldu.