Hem Aldatıldı Hem De Dalga Geçildi – Hayatını Bakın Nasıl Değiştirdi

Eşinin kendisini aldattığı kadınla beraber kilolarıyla dalga geçtiğini yakalayınca hayatını böyle değiştirdi.

17 yaşındayken tanıştılar ve görüşmeye başladılar. Bir süre sonra da evlendiler. Kızları oldu. İlk görüşte aşktı.En azından Betsy Ayala böyle düşünüyordu. Birliktelikleri 2013 yılının aralık ayında sona erdi.

Eşinin cep telefonuna bakam Betsy gözlerine inanamadı. Eşinin kendisini aldattığına dair mesajları gördü. Eşi kendisini aldattığı kişiyle beraber kadının kilolarıyla dalga geçen mesajlar atmışlardı birbirlerine İşte o an Betsy hayatını değiştirmeye karar verdi.Çocuğunu dünyaya getirdiği sırada 119 kilo olan Betsy Ayala, eşinin kendisini aldattığı sırada fazlalıklarından kurtulmaya çalışıyordu.

Eşiyle eşinin kendisini aldattığı kadın, Betsy’nin kilolarıyla dalga geçiyorlardı.Betsy, Honey’ye “Yıkıldım. Facebook mesajlaşmalarında bana ‘inek’ diyorlardı.

Dünyam başıma yıkıldı” dedi.Betsy’nin yılardır süren evliliği ve ailesi yerle bir oldu.Betsy’nin aklından çılgınca düşünceler geçti. Evini yakıp kızıyla kaçmayı bile düşündü. Daha sonra ise vazgeçti. Kendisine odaklanmaya karar verdi.

Betsy, Honey’ye “Spordan sonra hep ağlardım. Aynada gördüğüm kişinin kendim olmadığına inanırdım. Kızımın ileride gurur duyacağı bir annesi olsun diye zayıflamaya karar verdim” dedi.

Betsy, eski eşi ve eski eşinin kız arkadaşı mutluyken, kendisi sonsuza dek mutsuz olamazdı. Gücünü topladı ve bütün alışkanlıklarından kurtulmaya başladı. Kız kardeşiyle beraber zumba dersleri almaya başladı.

Betsy kısa sürede öfkesini doğru yönde kullanmayı öğrendi.Sağlıklı beslenmeye ve düzenli olarak spor yapmaya başladı. Yıllar içindeki değişimi görenleri şaşırttı.Betsy 46 kilo vermekle kalmadı.

Şimdi de spor salonunda eğitmenlik yapıyor.Bugün Betsy tamamen farklı bir dış görünüşe sahip. Aynı zamanda iç dünyası da değişti. Kendisiyle gurur duyuyor ve kızına örnek olmayı umut ediyor.

Kulağa tuhaf gelse de Betsy eşinin kendisini aldatmasıyla uyandığını ve ona teşekkür borçlu olduğunu düşünüyor.Honey’ye “Artık bana iyilik yaptığını düşünüyorum. Yoksa hayatım boyunca o kadın olarak kalacaktım” dedi.Betsy’nin öz güvenini geri kazanması harika bir olay. Kızına da çok iyi bir anne olacağı kesin.

Betsy’nin hayat hikâyesi birçok kadına ilham olacaktır. Yazıyı paylaşmayı unutmayın.