Sarı Kantaron Yağı Mucizesini hiç duydunuz mu? Her türlü cilt hastalığına, strese, depresyona bağlı deri hastalıklarına, romatizmaya ve bel ağrılarına karşı tam bir mucize

Sarı kantaron bitkisi, mucizevi derecede çok faydalı bir bitkidir ve direkt olarak kullanılabilmektedir. Sarı kantaron yağını ise bebeklerde bile kullanabilirsiniz. Başta depresyon rahatsızlığında kullanılmakta olup strese bağlı ortaya çıkan tüm hastalıklarda etkili olmaktadır.

Sarı Kantaron Nedir?


Sarı kantaron, sarıkantarongiller familyasından olan bir bitkidir. Diğer adı Binbirdelikotu‘dur. Kendisine bu ismin verilmesinin sebebi; yapraklarının ışığa tutulduğu zaman parlak noktacıklar şeklinde yağ güdelerinin görülmesidir.


Sarı kantaron bitkisinin ana vatanı Kuzey Afrika, Batı Asya ve Avrupa’dır. Günümüzde ise başta Kuzey Amerika olmak üzere dünyanın pek çok yerinde yetişmektedir. Ömrü uzundur, parlak yıldız şeklinde sarı renkte çiçekleri vardır.Yabani bir ot gibi yol kenarında kolaylıkla büyüyebilmektedir. Yani özel bir bakım istememektedir. Popülerliğini, orta derecedeki depresyon durumlarında kullanmasından almaktadır.Sarı Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?Romatizmal hastalıklarda özellikle sırt ve bel kısımlarındaki ağrılarda iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

Vücuttaki yaraların ve yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Vücuttaki morarmaların geçmesinde faydalı olmaktadır.Yara izi ya da çizik izi gibi görüntülerin geçmesine yardımcı olmaktadır.

Çıbanların daha kolay geçmesini sağlamaktadır.Burkulma durumlarında kullanılması tavsiye edilmektedir.Pürüzlü cilt yüzeylerinin bakımında aynı bir bakım toniği gibi görev üstlenmektedir.

Vücuttaki yeni hücrelerin oluşumuna destek vererek, vücudu yeniler.Kişide kan şekerini düşürücü etki göstermektedir.
Güneşten zarar görmüş olan ciltlerde ve cilt lekeleri vakalarında kullanılabilmektedir.

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Bu bitkisel yağın hazırlanması için öncelikle sarı kantaron çiçeklerinin toplanması gerekmektedir. Bu çiçekler, bir kap içinde hafifçe ezilir. 250 gram kadar bitki ezilerek bir kavanoza alınır ve üzerine 2 çay bardağı zeytinyağı takviyesi yapılır.

Bu kavanoz 5 gün süreyle güneş gören bir yerde bekletilir. Sonrasında ise kavanozun kapağı kapalı şekilde 1 ay boyunca güneş gören bir yerde bekletilir. Süre dolunca süzgeç veya tülbentten süzülür. Bu yağı, serin bir yerde ve koyu renkli şişeler içinde muhafaza ediniz.