Hamileliğin Kadın Vücudunda Bıraktığı İzler…

Dünyanın en kutsal olaylarından biri de “annelik” olsa gerek!

Anne adayı kadın, karnında dokuz ay boyunca bebeğini taşıyor, eşi benzeri olmayan acılara katlanıp, sonunda bebeğini kucağına alıyor.

İster istemez, vücudunda bazı değişikliklere maruz kalan anne, bu süreçten çıktığında bazen kendini oldukça kötü hissedebiliyor. Hatta bazı kadınların vücudunda oluşan bu olumsuzluklar karşısında, özgüvenlerini yitirdikleri de biliniyor.

Fotoğraf sanatçısı Jade Beall, kendisi de bir anne olarak, kadın vücudunun kusurlarını gözler önüne seren bir çalışma ile fotoshop yapılarak yayınlanan gerçek dışı fotoğraflara karşı, tamamen gerçek kadın vücutlarını fotoğraflayarak, kadınlara destek oluyor.

Sanatçı çalışmasında, doğum sonrası kadın vücudunun kusurlarını yansıtan çalışmasında, oldukça cesur annelerin, çocukları ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını sunuyor.

Güvensiz kadınların duygularından beslenen dünyanın karşısına böyle cesur bir çalışma ile çıkan Jade Beall, böylece kusurlu kadınların özgüvenlerini yeniden kazanmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Gelin doğum sonrası kadın vücudunda oluşan kusurların gözler önüne serildiği bu çalışmalara göz atalım. Anne olmanın bir kadının hayatında ve vücudunda neleri değiştirdiğine tanık olalım.

Resimlerin büyük hallerini görmek için lütfen üzerlerine tıklayınız.