Hamburgeri Tuz Ruhunun İçinde 3.5 Saat Bekletince Bakın Neler Oldu

Fast food ürünlerinin sağlığımız için zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz.Bazen kaçamaklar yapsak da bunu abartmamak gerekiyor. Bazıları hemen her gün fast food yiyorlar.Arada sırada pizza veya hamburger yemek kabul edilebilir. McDonalds’a sık sık gidenlerdenseniz az sonra görecekleriniz sizi dehşete düşürecek.

İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi’ndeki araştırmacılar hamburger yediğimizde midemizde neler gerçekleştiğini gözler önüne serecek bir araştırma yaptılar.
Deneyde saf hidroklorik asit (tuz ruhu) kullanıldı.

McDonalds’tan alınan bir çizburgeri de deneyde kullandılar. Tuz ruhunun içinde hamburger tam 3.5 saat beklettiler. Üç buçuk saatin ardından gördüklerine inanamadılar.

Videoyu şimdiye dek 17 milyon kişinin izlediğini de hemen not düşelim.

Tuz ruhu yiyeceklerdeki bakterileri anında öldürmeyi ve yiyecekleri paramparça etmesiyle ünlüdür.

Araştırmacılar, üç buçuk saatin ardından hamburgeri tuz ruhunun içinden çıkarttıklarında hamburgerin erimediğini ve aksine şiştiğini gördüler.

Meyve salatasının tuz ruhunda bekletilmesi halinde ortalama 30 dakika içinde eridiği biliniyor. Hamburgerin içindeki trans yağlar ise hamburgerin sindirilmesini epey yavaşlatıyor.

Arada bir çizburger yemek hayatınızı tehlikeye atmaz. Tabii ki bu da çizburgeri evde kendiniz hazırlamanız şartıyla. Videoyu izledikten sonra bir daha hamburger yemek istemeyeceksinizdir.

Hemen izleyin:

Sık sık fast food tüketen tanıdıklarınızla videoyu paylaşmayı unutmayın.

Tags: