Güzel Bakıyorsam, Kirpiklerimdendir!

Dünya için zor bir dönem olabilir ama içinde barındırdığı güzellikleri görmezden gelmeyiz. Her şeye rağmen mutlu olmalı, sağlığımızı ve bakımımızı göz ardı etmemeliyiz. Eh, kış da kapıda malum. Kat kat giyineceğiz ve battaniyeler en iyi arkadaşlarımızdan biri olacak. Sonbahar ve kış hayatımıza usul usul girmişken, moda ve güzellik trendleri de sonbahar yapraklarına bürünüyor. Renkler toprak ve kızıllara kayıyor ve ne yazık ki maskeler hala hayatımızın bir parçası olduğu için gözler yine ön plana çıkıyor. Peki bu kış da kullanacağımız maskelerin üzerinden gözlerimizi çok daha güzel göstermenin formülü nedir? Elbette maskaralar…

Gözler Kalbin Aynasıdır, Peki Ya Kirpikler?

İster uzun olsun ister kısa kirpikler hep özeldir. Gözler makyajın en önemli parçası. Eh, boşuna dememişler gözler kalbin aynasıdır diye. Hacimli, dolgun hele bir de ok gibi görünen kirpikleri kim sevmez ki? Bu formu yaratmak için de maskara makyaj çantalarının dört mevsim vazgeçilmezi. Kirpiklerinizi hem besler hem de renk, hacim ve dolgunluk katar. Çok daha çekici ve güzel bakışlara sahip olmanızı sağlar.

Küçük makyaj hileleri ve ipuçları ile çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin, rimeli uygulamadan önce fırçayı temiz bir mendile sürün. Fazla maskara mendilde kalacağı için topaklaşma olmayacaktır. Kirpikleriniz ince yapılı ve açık renkli ise, hem alt hem de üst kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Kirpikleriniz yoğun ve koyu renkli ise, şeffaf maskara tercih edebilir ve doğal berrak bir görünüm elde edebilirsiniz. İnce telli ve seyrek kirpiklere sahipseniz, önce şeffaf ardından da renkli maskara uygulaması ile çok daha yoğun kirpiklere kavuşmak elinizde.

Göz renginiz kahverengi ya da ela ise kahverengi maskaranın size çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Bir de kahverengi tonlarında far tercih ederseniz, gözlerinize kenetlenecek bakışlara hazır olun. Göz makyajınızı hafif tutup, kahverengi rimel uygulayarak çok doğal bir görünüm elde edebilir, hem gündüz hem de gece makyajında kullanabilirsiniz.

En İyi Maskara Göz Renginize Uyum Sağlayandır

Son dönemde rengarenk maskaralar moda ve güzellik dünyasını ele geçirmiş durumda. Artık şeffaf ya da koyu tonların dışında pastel ve çılgın tonları da görmeniz mümkün. Mavi, yeşil, kırmızı, mor, turuncu hatta pembe gibi renkleri kullanacaksanız, göz makyajınız çok hafif olmalı. Ancak koyu bir göz makyajı ve renkli rimel gözlerinizde boğucu bir hava yaratacağı gibi, uyguladığınız renkli rimelin far tonlarının arasında kaybolup gitmesine de izin vermemelisiniz.

Renkli maskaraları kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç detay daha var. Örneğin, mavi maskaranızı üst kirpiklere sürdükten sonra, siyah rimeli de alt kirpiklere hafif bir şekilde uygularsanız, belirginliğinin artmasını sağlamış olursunuz. Kırmızı far ve kırmızı maskara ikilisini de unutmamak gerekiyor. Çünkü sezon trendleri arasında sıkça karşımıza çıkacak bir kombinasyon kendileri. Özellikle gece ve özel davetlerde ya da çılgın kış partilerinde şık bir gece elbisesi ve kırmızı maskara ile harikalar yaratabilirsiniz. En iyi rimel elbette göz renginize ve far uygulamanıza uyum sağlayan renklerde olacaktır.

Kirpiklere Sonbahar Dokunuşu

Golden Rose büyüleyici gözler için en güzel ürünleriyle yine makyaj çantanızda! Essential Mascara – mükemmel formüllü birbirinden özel beş farklı modeli ile gün boyu etkileyici ve çekici bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır. GR Smokey Lashes Mascara ile daha dolgun ve hacimli, yoğun siyah kirpikler elde etmek için ideal. Smokey Mascara özel geliştirilen yapısı ile çabuk kurur, bulaşma yapmaz ve yepyeni fiber fırçası ile kirpiklerinize dolgun, uzun ve belirgin bir görünüm kazandırır. Rimelin kalitesini artırıp kirpiklerinizin daha uzun ve daha dolgun görünmelerini istiyorsanız, makyaj çantanızda muhakkak bir GR Lash Primer – Kirpik Bazı olmalı. Özel formülündeki Vitamin E, Provitamin B5 (Panthenol) ve proteinler sayesinde kirpikleri besler, güçlendirir ve bakım yapar. Golden Rose her mevsim en yeni ürünleri ile yanınızda!