Bazılarımızın Bildiği O Meşhur Sudocrem Hakkında Herşey..

Daha önce denk gelmiş veya duymuşsunuzdur sudocrem’i. Antiseptik özelliğe sahip olan sudocrem aslında pişik kremidir ve bebeklerde pişiği çok etkili bir biçimde geçirir. Sudocrem içeriğinde bulunan çinko ve diğer bileşen maddeler sayesinde güneş yanıkları, hafif yaralar, sivilceler gibi ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde de kullanılmakta ve çok olumlu sonuçlar alınmaktadır. Sudocrem’in faydalarına geçmeden önce nedir bu sudocrem yakından bakalım.

Sudocrem 1930’lu yıllarda Thomas Smith tarafından geliştirilen ve daha sonra sudocrem adı ile yeniden isimlendirilen bir kremdir. Anti-septiktir. Anti-septik özelliğini benzil alkolden almaktadır. Çinko içermesi ile de cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Yine içeriğindeki bazı maddeler de iyileştirici özelliğini artırmakta ayrıca; cildi yumuşatmakta ve yatıştırmaktadır.
Sudocrem aslında bir pişik kremidir. Bununla birlikte çinko gibi maddeler içermesi ile cilt lekeleri, cilt yaraları, egzamada da oldukça faydalıdır. Hatta uçuğa bile iyi geldiği de belirtilmektedir. Yine yaşlılarda hareket edememekten kaynaklanan yatak yaraları, hafif güneş yanıkları ve çocuklardaki isilik tedavisinde de iyi sonuçlar vermektedir.

 

Sudocrem Ne İşe Yarar?

Her cilt tipine uygun olan sudocrem hassas olan ciltte koruyucu bariyer oluşturmaktadır. Cilde sürüldükten sonra koruyucu bariyer etkisi ile bebeklerde pişiğe neden olan idrar ve nemin pişiğe neden olmasını önler. Ayrıca cildin yumuşacık ve bakımlı kalmasını sağlar.

Pişik tedavisinde kullanılır
Egzama ve egzamaya bağlı oluşan kaşıntılarda
Güneş yanıklarında
Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde
Uçuk tedavisinde
Yatak yaralarında
Ciltte oluşan kesik ve çiziklerde
İsilik tedavisinde

Sudocrem Yüze Faydaları

Sudocrem pişiğe faydalı olduğu gibi sudocrem yüze faydaları olan ve neredeyse yan etkisi bulunmayan bir kremdir. Pek kişinin cilt sorunlarında etkisi gördüğü ünlülerin sıklıkla kullandığını dile getirdiği bu kremin yüze ve cillde faydaları

Tahriş olmuş cildi yatıştırır
Cilt kızarıklığını önler
Sudocrem sivilce ve iltihaplı sivilceyi kurutarak yok eder
Sudocrem cilt beyazlatma etkisi vardır, cilt rengini eşitler
Düzenli kullanıldığında cilt lekelerini yok eder
Cildi dış etkilerden korumak için ciltte koruyucu bariyer oluşturur
Cildin yağ oranını dengeler ciltteki fazla yağı alır
Egzamaya neden olan kaşıntıyı geçirir
Daha bir çok faydası bulunan sudocrem hakkında merak edilen sorulardan biride sudocrem yağlı cilde iyi gelir mi sorusudur. Düzenli olarak bu kremi kullandığınızda cildin fazla yağlardan arındığı ve buna bağlı olarak sivilce ve siyah noktaların yok olduğunu göreceksiniz. Daha iyi etki için akşam yatmadan önce kullanabilirsiniz.

SUDOCREM HAKKINDA TÜM SORULAR:

Sudocrem yüze nasıl sürülür

Gece yatmadan önce sorunlu olan bölgeye az miktarda sürülür ve iyice cilt tarafından emilmesi için masaj yapılarak yedirilir. Sabaha kadar durması yeterlidir. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkamanız yeterlidir.

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür

Sudocrem sivilce kurutucu etkisi olan bir kremdir. Akşam yatmadan önce sivilceli olan bölgeye az miktarda baskı yapmadan sürülmesi yeterlidir. Sabah uyandığınızda sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz. Asla çok fazla sürmeniz bu sefer ters etki yaratarak sivilcelerin artmasına neden olabilir.

Sudocrem pişiğe nasıl sürülür

Pişik olan bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir. Bebeklerde ise pişik olan yere az miktarda sürün ve iyice ovalayın kısa sürede pişiğin geçtiğini göreceksiniz.

Sudocrem cilt lekelerine nasıl sürülür

Cilt lekeleri, güneş yanıkları, kızarıklık ve kaşıntı gidermek için kullanacaksanız çok az miktarda sürmeniz gerekmektedir. Sürdükten sonra iyice ovalayarak yedirmeniz yeterlidir. Ciltte koruyucu tabaka oluşturarak bu sorunlardan kısa sürede kurtulmanız mümkün.

Sudocrem sivilce izlerine iyi gelir mi

Sudocrem kullananların en çok sorduğu sorulardan biride sudocrem sivilceye iyi gelir mi, sudocrem sivilceyi geçir mi sorusudur. Yüz dahil vücudunuzun her hangi yerinde sivilce çıkarsa bu kremi sürdüğünüzde sivilcenin kuruyarak yok olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde düzenli kullanıldığında cildi yenileyerek sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir. Sudocrem içeriğinde bulunan çinko sivilce ve sivilce izlerini geçirmede çok etkilidir.

Sudocrem göz altına sürülür mü

Sudocrem göz altına sürerken ince ve hassas yapıda olduğundan bu bölgeye çok az miktarda sürebilirsiniz. İnce tabaka sürün.

Sudocrem tüylenme yapar mı

Sudocrem bilinen aksine asla tüylenme yapmaz. Sudocrem kullanalar da yaptıkları yorumlarda kremin asla tüylenme yapmadığını söylemişlerdir.

Sudocrem göz altı morlukları iyi gelir mi

Düzenli olarak kullanıldığında göz altı morluklarını ve göz altı şişliklerine iyi geldiği bilinmektedir.

Sudocrem kırışıklık sorununu geçir mi

Sudocrem kırışıklıkları geçirmek için tercih etmeyi düşünüyorsanız üzün süre kullandığınızda etkisi gösteren bir kremdir. Kısa süre kullanıldığında kırışıklıklar üzerinde etkisi yoktur.

Sudocrem kullanan ünlüler

Bu kremin ismini duyulmasında pek çok ünlü kişinin bu krem hakkında yaptığı açıklamalar olmuştur. Demet Akalın, İclal Aydın, Doğa Rutkay, Defne Samyeli, Pınar Altuğ ve daha pek çok ünlünün kullandığı bilinmektedir.

Sudocrem zararları ve yan etkileri

Sudocrem zararları yada yan etkisi neredeyse olmayan bir kremdir. Bebeklerde bile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.