Görsel zeka testi: Kedi Aşağı mı İniyor? Yukarı mı Çıkıyor? Cevabı için TIKLAYIN

Fotoğrafta kedi merdivenlerde görünüyor. Ancak kedinin merdivenden iniyor mu yoksa çıkıyor mu belli değil.
Fotoğrafa ilk bakıldığında kedinin aşağıya doğru indiği görülüyor. Ancak gözleriniz sizi aldatmasın, kedinin bir üst katta doğru çıktığı da söylenebiliyor.

Bazı kullanıcılar merdivenden yukarı çıktığını çünkü merdivenlerdeki çıkıntının inşa edilirken üst tarafa gelecek şekilde yapıldığını söylüyor aşağı inişte kaymayı engelleme çıkıntıları. Başka bir kullanıcı ise merdivenlerin çok doğal olarak bu şekilde yapıldığını iddia etti. Kimisi de aşağıya indiğini çünkü kedilerin aşağıya inerken başlarını aşağıya eğdiğini ve dengelerini sağlamak için de kuyruklarını kaldırıldığını söyledi.

Bu fotoğraf insanları aşağı iniyor ve yukarı çıkıyor diye ikiye böldü. Kimisi kedinin yukarı çıktığından eminken diğer kısım ise aşağı indiği yönünde iddiada bulundu. Business Insider sitesi kedinin aşağı indiğini iddia ediyor ve bunu kanıtlayacak bazı görüntüler yayınladı.

Sonraki sayfalarda sitenin kademe kademe kedinin aşağı indiğini kanıtlayan görsel ve açıklamayı inceleyebilirsiniz.
Birincisi, merdiven boşluğunun mimarisine bakmak. Merdiven basamaklarının yan yükseltici kısmında çakıllı bir dokuya sahip.


Eğer yakından bakarsanız, merdiven basamaklarının sarkan kısımlarında kediye ait hafif bir gölge olduğunu görürsünüz. Bu da kedinin aşağı indiğinin bir kanıtı çünkü üst kattaki iniş sırasında bu gölge oluşur. Ayrıca basamaklardaki çıkıntı yukarıya çıkışta olursa insanların takılıp düşmesine neden olabilir ve bu çıkıntılar genelde inş yönünde yapılır.


Basamakların tuğla çimentolu / yan duvarlarında ayakların bastığı iniş üstüne taş yerleştirilir ve genelde açık gri şeklinde ögelerdir.

Kedi yukarı çıksın aşağı insin çokta mühim değil, asıl önemli olan, onlar bizim pati canlarımız ve şu güzel sözle bitirelim yazımızı.

Bir kediyle geçirilmiş zaman asla vakit kaybı değildir.  Sigmund Freud

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.