Diyelim ki Dünya Cennet ve Size de Şeytanlık Görevi Verildi

Diyelim ki dünya bir cennet. Herkes mutlu, huzurlu, bolluk ve bereket içinde yardımlaşma ile yaşıyor.

Ve böyle bir dünyada şeytanlık görevi size verilmiş. Görevlendirme kağıdını aldınız; okumaya başladınız.

“Sevgili …..…………….

Sen artık şeytan olacaksın. Hiç varlığa doğrudan kötülük yapma, hiç bir canlıya görünme gibi hakların yok.

Yapabileceğin tek şey onların “kulaklarına konuşmak”.

Onlar senin sesini kendi içlerinden duyacak ve iç sesleri ile karıştıracak.

Yapacağın şey bu muhteşem düzeni onlara bozdurmak ve kaos yaratmak. İnsanlığın yaptığı her kötülük sana bonus olarak yazılacak ve her asır sonunda prim olarak hesabına geçirilecek.

Kendi vicdanını bir yana bırak. Çünkü insanlık en büyük kaosun içinden el ele ve sevgi ile çıkabilecek potansiyele sahip.

Bu onların kendi güçlerini hatırlamaları için de büyük bir fırsat olacak. Zaten görevi reddetme gibi bir olasılığın yok.

Sana güveniyoruz ve yeni kariyerinde sana başarılar diliyoruz.”

Siz olsaydınız işe ne tür insanlara ne söyleyerek başlardınız?
———–
Ben şeytan olsam ve birine kötülük yaptırmak istesem öncelikle onun sevgi yaymasını engellemek isterdim. Öyle ya sevgi, şefkat dolu biri kötülük yapamaz…
Birinin sevgiden uzaklaşmasını nasıl yaparsınız? En kolay yol kalbini korku ile doldurmak…
“O sana düşman”, “bu sana zarar verebilir”, “şuradaki grup senin ölmeni isterdi” gibi gibi…
Üzerine bir de az sayıdaki kötüleri gösterir “insanlar bencil, kötü, iyileri ezerler, merhametten maraz doğar” vs vs gibi inançları yükler; kişinin herkesten korkmasını, sürekli savunmada durmasını sağlardım. Böylece yaptığı her kötülüğü vicdanına “ama hak ettiler”, “ben yapmasam onlar yapacaktı”, “onlar asıl kötüler” gibi anlatıp kendini ikna edebilirdi…

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

seher 11 Mart 2017

Son paragraf zaten tespit olmuş..Genellikle sosyopatlar bu şekilde mantık yürütüyor. Onlara göre karşılıksız sevgi , aşk duyanlar aptaldır. Ve kandırılmayı hakediyorlardır..Bir sosyopat şeytanın ta kendisidir..
Şeytan elde etmek istiyorsan çocuğunun yanında ebeveyn olarak devamlı kavga et..Bağırtı cayırtı eksik olmasın..Ya da bir yatılı okula ver, orda taciz etsinler..Dünyayı ve ınsanları anne baba üzerinden algılayan çocuk bu ortamda zaten empati, sevgi , sadakat ve güven gibi duyguları tanımadan büyür..Yetişkin olduğunda toplumdaki insanlar ile ancak onları kullanabiliyorsa ilişki kurabilir. Tüm ilişkileri kar ve zarar hesabı ile kurgular..Özgüveni olmadığı için bir hayal dünyası kurar..Kendisini kendisine ve başkalarına güç saygı objesi göstermek için kutsal misyonlar üstlenmiş görünür, çok zeki ise politikacı olur..Az zeki ise hayatına giren tüm insanları sömürür, psikopat psikopat yaşar..

saniye 11 Mart 2017

Şimdi patron sizi işten kovuyor.(patron yaratıcı bu durumda).ve siz aman patron emekliliğime kadar beni mazur gör diyorsunuz.
Patronda sizi genel müdürlükten alıp mesela temizlikçi yapıyor.ulan diyor o kadar çalıştı bari emekli olsun.olsun da emekli ikramiyesi cehennem.
Vel hasıl şeytan yaratılmış en büyük aptal bence.
Gelelim göreve,insanlara sadece bizi ben,bizimi de benim yapmasını söylemek yeter bence.

rabiya 11 Mart 2017

İnsan yapısı gereği her şeye şüphe ile yaklaşır.
Ve sürekli bir paranoyaklık içindedir.
İnsanı yoldan çıkarmak için sadece onun yerinden alıp daha düşük bir mevkiye atılacağını söylerdim. ..
Ve söyleyeceğim kişi de bir devlet yöneticisi olurdu.
Çünkü başa gelen bir yönetici bir bu yolu çıkarken nasıl çıktığını hiç unutmadan daha da yüksek bir mevki elde etmeyi arzular. .
Sadece ufak bir fısıltı. ..
Müdür , seni batıracak ve yerini alacak. ..