Google’da Türkler En Çok Neyi Tıklıyor ?

Google’da Türkler En Çok Neyi Tıklıyor ?

Türkler Google’da en çok neyi arıyor?
Tahmini 25 milyon Türk internet kullanıcısı, en çok bunları merak etti… Türkiye’deki kullanıcıların, Google’da en aradığı kelimeler..
Bu yıl en çok aranan sözcüklerin başında sosyal paylaşım sitesi Facebook var..
Youtube, Mynet, Sahibinden, Hotmail, oyun, Milliyet, haber, Google, Telekom, Twitter, Bilgisayar elektronik ürünler arıyorlar..
Ayrıca, KPSS sonuçları, Maçlarla ilgili siteler, TV kanalları , müzik kanalları, Youtube.
Türkiye genelinde Sağlık kategorisi “SGK” ilk sırada alırken, randevu takip sistemi en çok tık aldı.. Ayrıca duman zehirlenmeleri, gıda zehirlenmeleri ve kanser çeşitleri tıklandı ve vücüdun ihtiyacı olan vitaminler takip etti.. Ankaralılar “Ankara Hastanesi” kelimelerini, İstanbullular ise randevu ve SGK kelimelerini tıkladı..
Seyahat konusundaki aramalarda THY ilk sıradayken İstanbul aramaları ikinci sıradaydı..
Eğitim konusunda ise yarı yıl tatili yaklaşırken en çok ÖSYM , okul, e-okul tıkları ilk üç sırada..
Dünya genelinde ise en çok tıklananlar, Facebook, Youtube, Google, Yandex, Hotmail, Yahoo, Gmail, Dizi, Tvyo ücretsiz dizi izle oldu..
Google arama motorunda ülkemizle birlikte tüm dünyayı kasıp kavuran Gangnam Style, Adriana Lima, Jennifer Lopez, Madonna, Hurricane Sandy, Mehmet Ali Birand oldu..
Spor alanında en çok tıklanan Fenerbahçe, Galatasaray ve lig sözcükleri oldu..
Türk dizilerini bile geride bırakarak aranan televizyon dizisi Spartacus oldu..
En yüksek tıklardan birini de Justin Bieber oldu devamında ise, Quaresma, şans oyunlarının sonucu, güzellerin fotoğrafları, oyun, msn,outlook, cinsel konular bunları takip etti..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.