Araba Tamircisi Her Gün Dükkânının Önünden Üzgün Geçen Kadının Hayatını Böyle Değiştirdi

Ara sıra yorgun, yalnız ve üzgün hissettiğiniz oluyor mu? Hepimizin hayatında böyle dönemler oluyor.Bazıları ise bunun geçici olduğunun farkına varamayıp hayatlarını sonlandırmak isteyebiliyorlar.

Araba tamircisi olan Richard Newberry ABD’nin Florida eyaletinde yaşıyor ve kendine ait bir dükkânı var.Şimdilerde hayatında istediği her şeyi elde etmiş gibi görünse de geçmişte hayat onun için de çok zordu. Cezaevinde ve sokakta yattığı günler oldu.

Eskiden yaşadığı şeyleri hatırlayıp her gün şükretmesini biliyor.Kısa süre önce çok üzgün görünen bir kadın gördü. Kadın her gün dükkânının önünden geçiyordu. Bir gün ise kadının üzgünlüğünün yerini gözyaşları almıştı.

Richard dayanamayarak kadının yanına gitti ve halini hatrını sordunu. Ernestina Nuñe ismindeki kadınla sohbet etmeye başladılar.Richard’ın dükkânının yakınındaki evlere gündelikçi olarak gidiyordu. Aracı yoktu. Evi buraya uzak olduğundan her gün yürümek zorunda kalıyordu ve yoruluyordu.Askerden yeni dönen oğlunda travma sonrası stres bozukluğu vardı ve çalışamıyordu.

Oğlunun yaşadığı psikolojik rahatsızlık çalışmasını imkânsız hale getirmişti. Ernestia yine de oğlunun bunu atlatacağından emindi. Inside Edition’da belirtilenlere göre ise oğlu bir sene önce intihar etmiş.Annenin yaşadığı üzüntüyü tahmin edebilirsiniz. Eşinden de ayrıydı ve diğer iki çocuğuna da bakmak zorundaydı.Ernestia bunları Richard’a anlatınca adamın gözleri doldu. Hatta intihar etmeyi bile düşündüğünü itiraf etti.

Richard, kadının yaşadıklarından çok etkilendi ve elinden geldiğince yardım etmeye karar verdi. Bu süreçte ikisi arkadaş oldu. İstediği zaman gelip kendisiyle dertleşebileceğini söyledi.

Richard bununla da yetinmedi. Ernestia’ya her gün işe yürümemesi için bir de araç hediye etti.

O anları hemen izleyin:

Gepostet von Richard Newberry am Freitag, 29. Juli 2016

Richard’ın yaptığı iyiliği kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Keşke herkes onun gibi yardıma ihtiyacı olanların elinden tutabilse.