Gaz ve Flatülans için Ev Yapımı Altı Denenmiş Tedavi Yöntemi

Gastrit sorunu yaşamadığınız müddetçe, tarçının gazı gidermeyi de içeren faydalarından yararlanmak için farklı tarifleri uygulayabilir veya kendinize bir tarçın çayı hazırlayabilirsiniz.

Gaz ve flatülans genellikle sindirim sorunlarından, gıda alerjilerinden veya daha ciddi rahatsızlıklardan dolayı ortaya çıkan sindirim problemleridir.

Aslında bu iki sorun da tek başlarına birer hastalık değillerdir; fakat acil bir durum haline gelerek kişiyi doktora gitmek zorunda bırakabilirler çünkü ya kişi semptomlarını kontrol edemez haldedir ya da bu sorun kronik utangaçlığa yol açmıştır.

Gaz bağırsaklarınızda bulunan belli türdeki bakteriler yüzünden oluşur ve genellikle hidrojen, karbondioksit ve metan içerir, ayrıca kokuya sebep olur ve içinde sülfür barındırabilir.

Bağırsaklarınız sağlıklıyken çok küçük miktarda gaz üretirsiniz ve normalde kolayca gaz çıkarırsınız. Fakat sindirim problemleri ile karşı karşıya olduğunuzda, bağırsaklarda bakteri birikimi gerçekleşebilir, bu da kötü kokuya ve en nihayetinde sosyal ortamlarda yoğun strese sebep olabilir.

Bu sorunla karşılaşmak normaldir, fakat oldukça rahatsız edici bir durum halini alabilir. Bu sebeple bugünkü yazımızda size gaz ve flatülans tedavisinde kullanabileceğiniz altı doğal yöntemden bahsedeceğiz.

Doğal yöntemler için buyurun galerimize..