Evinizin bir köşesine bir bardak su, tuz ve sirke koyun olacakları görün

Enerji son yılların popüler deyimlerindendir. Günlük hayatımızda yaşadıklarımızı pozitif veya negatif enerji ile ilişkilendirmeye çalışır kendimize göre yöntemler buluruz.

Enerji denildiğinde en çok sorulardan biri de negatif enerji konusundadır. Evimde negatif enerji var mı, varsa nasıl anlarım, yok etmek için ne yapabilirim soruları arka arkaya gelir.

Dünyada pek çok kültürde çağlardan beri enerjisel temizlikler yapılmakta.

Kültürleri incelediğinizde pek çok enerji temizliği yöntemine rastlayabilirsiniz.

Uygulanan ve en fazla görülen 3 tanesi şöyle;

En çok bilineni Adaçayı

Adaçayı latince salvia yani iyileşmek kelimesinden geliyor. Yüksek bir titreşime sahip bu bitki tüm düşük titreşimleri üzerine toplar. Aynı zamanda adaçayının özü içerisinde bulunan sinirleri yatıştıran yağ bu maddeler yakılmasıyla ortaya çıkıyor. Müthiş derece sakinleştiren ve dinlendirici etkiye sahip bu yağ uyuşturmuyor tam tersi zihni açıyor. Adaçayına bilgelik bitkisi denmesinin sebebi de bu…

Alan negatif enerjiden temizlemek için Adaçayını bir kase içerisinde yakıyor ve çıkan dumanı o alana yayılmasını sağlıyoruz. Bu konuda sezgilerinize güvenin. Buna izin verirseniz sizi nerenin ve ne zaman temizlenmesi gerektiğine dair yönlendirecektir. Bunun dışında çok fazla kullanılan alanlar olabilir, özellikle koridorlar, salon ve yatak odaları, evinize herhangi bir misafiriniz gelip gittikten sonra kendinizi ağırlaşmış hissettiğinizde yapabilirsiniz.

İkinci uygulama

Cam bir bardak içerisine bir tatlı kaşığı tuz koyup yarıya kadar sirke doldurun. Aynı oranda su koyarak üstünü tamamlayın. Bu karışımı evinizde özellikle de görünmeyen bir köşeye koyun. 24 saatten sonra evinizdeki tüm negatif enerji bu suya çekilecek ve evinizin enerjisi temizlenecektir.

Neden görünmeyen bir köşe çünkü negatif enerji daha çok buralarda toplanır. Bu arada evde tozun biriktiği yerlerde negatif enerjiyi toplayan alanlardır.

Ne kadar zamanda bir yapılabilir?

Aslında suyun renginde bir değişim varsa (kararma ve lekelenme gibi) hiç bekletmeden dökün ve yenileyin. Ama herhangi bir değişim yoksa ilk haftalarda bir kaç günde değişin daha sonra bunu rutin haline getirdiğinizde evinizde fazla negatif enerji eskisi kadar olmayacağı için daha uzun aralıklarla yenileyebilirsiniz.

Bunun için de aynı şey geçerli sezgileriniz sizi yönlendirecektir aslında… Mesela evinize çok fazla arkadaşınız geldiğinde, evde tartışma olduğunda, üzücü bir olay yaşandığında, evde gerginlik hissettiğinizde gibi…

Limonlu çözüm

Ve son olarak bir limonu ikiye kesin. Yarısının içine tuz koyun ve bir kase içinde yine odanın bir köşesine koyun. Bu da yine mekanın enerjisini temizleyen, yükselten ve sizin ruh halinize pozitif yönde tesir eden müthiş bir uygulama.

Yatak odanıza başucunuza koyarsanız siz uyurken, gün boyunca üzerinizde biriken negatif enerjiyi temizleyerek taptaze bir enerji ile güne başlamanızı sağlar. Ve gerçekten mışıl mışıl, huzurla uykuya dalmanıza yardımcı olan sihirli bir formül bu.

Hatta limon tuzla etkileşime girdiği için odadaki mikropları da öldürdüğü söyleniyor.

Yaşam alanlarınızda düzenli aralıklarla bu uygulamaları yaparsanız emin olun evinizdeki ve kendinizdeki huzuru, dinginliği bariz hissedeceksiniz.

Pozitif enerji için bunları da yapmayı unutmayın

1- Sabahları mutlaka evinizi havalandırın. Bunu yaparken evinizde temiz ve huzurlu havanın dolaştığını ve negatif enerjinin dışarı çıktığını imajine edin.

2- Bir kaç dal ada çayını toprak veya cam bir kasede yakabilir ve evinizde bu hafif kokuyu dolaştırabilirsiniz. Ada çayının o huzurlu kokusu evinize dolsun.

3- Pozitif enerji için (yatılan odalar hariç) evinizde bitki yetiştirebilirsiniz. Aloe vera ve kaktüs negatif enerjiyi çeker ve evinize pozitif bir enerji verir. Ayrıca Aloe vera şans getiren bir bitkidir.

4- Himalaya tuz lambası aydınlatma olduğu kadar havayı temizlemesi ve iyot dengelemesi ile bilinir. Bu tuz lambası evinize pozitif enerji verir.

5- Evinizi sirkeli su ile silin. Haftada bir az bir sirkeli su ile evinizi ve yerlerinizi mutlaka silin. Büyüklerimizin çok uyguladığı bir yöntemdir.

6- Lavanta, gül veya sandal odunu yağı kullanarak evinizin kokusunu güzelleştirin. Bu kokular pozitif enerji verecektir.

7- Evinizdeki en büyük negatif enerji kaynağı düşüncelerimizdir. Eğer düşüncelerimizi pozitife çekersek ve pozitif enerji yayarsak her şey pozitif olur. Pozitif düşünmek ve pozitif yaşamak sağlığımıza iyi gelir.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.