Eşinin Tedavi Masraflarını Karşılayabilmek İçin Yol Kenarında Çıra Satan Adamın Acıklı Hikayesi

Jessica Pittman geçen sene Mississippi’nin Gulfport ilçesindeki evine aracıyla giderken yolun kenarında duran yaşlı bir adamı fark etti.Jessica meraklanarak aracını kenara çekti. Yaşlı adam bir şeyler satıyordu.Adam, adının Kenneth Smith olduğunu ve eşi Helen ile beraber yakınlardaki bir evde yaşadığını söyledi.

Daha sonra da eşi Helen’in tedavi masraflarını karşılamak için çıra sattıklarını ekledi.Birkaç yıl önce Helen’e akciğer kanseri teşhisi koyulmuştu. Muayene ve tedavi masraflarını karşılayamadıklarından Kenneth ve Helen yol kenarında çıra satıyorlardı.Çıraların yer aldığı büyük poşet 5 dolardı.

Jessica, bir yıl boyunca o yolun üzerinden geçerken Kenneth ve eşi Helen’in çıra sattıklarını görüyordu. Bir gün Kenneth’in tek başına çıra sattığını gördü.Eşi Helen hayatını kaybetmişti.Eşinin yasını tutan acılı Kenneth, Helen’in kalan hastane masraflarını ödeyebilmek için bu sefer tek başına çıra satmak zorunda kalmıştı.Gözyaşlarına boğulan Jessica, Kenneth’e yardım edebilmek için durumu Facebook’taki gönderisinde açıkladı.Ne Kenneth ne de Jessica birkaç gün sonra gerçekleşeceklerden habersizdi.

İşte Jessica’nın Facebook’ta paylaştığı mesaj:

“Eğer çıraya ihtiyacınız varsa lütfen 80 yaşındaki bu yaşlı adamdan alın. Adı Kenneth. Carl Leggett yolu üzerinde kenarda çıra satıyor. Her gün saatlerce burada bekliyor. Çıra poşeti 5 dolar.

Ek bir açıklama: Geçen sene eşi Helen ile beraber çıra satıyorlardı. Böylelikle eşinin tedavi masraflarını karşılayabileceklerdi.

Bu yıl ise yalnız…”

“Birkaç hafta önce eşi Helen’in kansere yenik düştüğünü ve geriye kalan hastane masraflarını ödemek için çıra satmaya devam ettiğini söyledi.Yoldan geçerken onu her gördüğümde boğazımda bir şeyler düğümleniyor. Geçen her arabaya çıra satmaya çalışıyor.Maalesef çıraların hepsini tek başıma alamıyorum. Umuyorum ki bu sevimli amcadan 5 dolara birer poşet çıra siz de alırsınız.”

“Bu yazıyı paylaştıktan sonra Kenneth’in oğlu Leslie GoFundMe’de bir yardım kampanyası başlattı. Çıra almaya oraya gidemiyorsanız bile internetten bağış yapabilirsiniz.Hastaneye olan borcunu tam olarak bilemiyorum. Duyduğum kadarıyla bütün birikimlerini tedavi masrafları için harcamışlar. Yaşlı adam ve oğlu artık ayın sonunu getiremeyecek hale gelmişler.”

Jessica’nın paylaştığı mesaj kısa süre içinde yayıldı. İnsanlar, Gulfport’a giderek yaşlı adamdan çıra almaya başladılar.GoFundMe isimli sosyal yardım kampanyası sitesinde ise bir haftada toplamda 100 bin dolar toplandı. İnsanlar bir araya gelerek neler yapabiliyorlar. Harika değil mi?

İnsanlar el ele verdikten sonra aşamayacakları engel yok. Kenneth’in hikâyesini Facebook’ta paylaşmayı unutmayın.