Şoför, İşinden Atılmayı Göze Alarak Hamile Kadının Hayatını Kurtardı

İyilik yaptığınızda çok bir şey hissetmiyor olabilirsiniz. Bir de iyilik yaptığınız kişiye sorun… Bir yabancıya edeceğimiz yardım veya edeceğimiz iki hoş kelam onun için dünyalara bedeldir.Az sonra okuyacağınız hikayede otobüs şoförü otobüsündeki hamile kadının bir problemi olduğunun farkına varıyor. Birçok kişinin umurunda olmasa da şoför, kadının hayatını kurtaracak müthiş bir şey yapıyor.

Hikayeyi belki birçok kez duymuş olabilirsiniz. Doğruluğuna garanti verememekle beraber umarım ki gerçektir diyorum. Çünkü bu tür otobüs şoförlerinin olduğunu bilmek hepimizi sevindirecektir. Nedenini anlamak için okumaya devam edin. 27 haftalık hamileyim ve otobüste birden sancılandım. Hastaneye gitmek için otobüse binmiştim.

Şoför de bunu fark etmişti. Hemen butona bastım ve kapıya doğru yöneldim. Şoför bana, ‘Hemen yerine otur’ dedi. Diğerlerine de, ‘Dört durağımız daha var. Eğer önümüzdeki dört duraktan birinde inecekseniz hemen burada inmenizi öneririm. Çünkü direk olarak hastaneye gidiyorum’ dedi.

(Şoför kestirme yoldan hastaneye gitti. Hastanenin önüne aracı çekti ve koltuğundan fırlayarak beni hastanenin içine taşıdı. Ertesi gün uyandığımda hala hastanedeydim. Hemen otobüsün bağlı olduğu işletmenin müdürlüğünü aradım.)

Ben: “Merhaba. Dün akşam … plâkalı otobüsteydim ve şoför güzergahını hiçe sayarak beni hastaneye yetiştirdi. Diğer tüm yolcuların otobüsten inmesini istedi. Benim yüzümden başına bir şey gelip gelmediğini sormak istedim. Çünkü o olmasaydı, yeni doğan bebeğim ölmüş olacaktı.” Görevli: “Merak etmeyin hanımefendi. Bir yolcudan şikayet aldık. Şoför, durakta bıraktığı bütün yolcuları geri gelip gidecekleri yerlere götürmüş. Yaptığı hareket müdürümüz tarafından övüldü. Aradığınız için teşekkürler. Kendinize iyi bakın!”Kahraman otobüs şoförünün yaptığı cesurca hareketi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.