Eşi Benzeri Olmayan Rüya Gibi Düğün Fotoğrafları

Birazdan birlikte inceleyeceğimiz bu fotoğrafların eşi benzeri yok, çünkü fotoğrafçı Peter Adams-Shawn, fotoğraflarını çekerken, çok farklı bir bakış açısı kullanıyor.

Peter Adams-Shawn Avusturya’da yaşayan bir sanatçı. Mesleki anlamda bir eğitim almamış olmasına rağmen, şu sıralar çektiği fotoğraflar ile tüm dünyada konuşulan bir isim olmayı başarmış.

Çektiği fotoğraflarda, genellikle düğün organizasyonlarını işleyen fotoğrafçı, öncelikle sıradan insanları şaşırtmayı başarmış. Hatta dünyaca ünlü fotoğraf yarışmalarındaki jüri üyelerini de şaşırtmış olacak ki; önce fotoğrafların fotoşoplanmış olduğu görüşünde birleşen jüri üyeleri, sonra fotoğrafçıdan özür dilemek zorunda kalmışlar.

Peki bu fotoğrafları bu kadar ilginç hale getiren ne?

Bu fotoğraflar, düğün organizasyonu yapan ailelerin, gelinlerin, damatların ya da davetlilerin göz bebeklerindeki yansımaları içeriyor.

Fotoğrafları gördüğünüzde, neden bu kadar ilgi çekici olduklarını daha net anlayacaksınız.

O halde gelin, alışılagelmiş tüm fotoğraf çalışmalarını bir kenara bırakalım ve bu çok ilginç düğün fotoğraflarına hep birlikte bir göz atalım.

Eminim çok etkileneceksiniz…

Bu arada sanatçı bir sonraki çalışmasında uçan baloncukların üzerindeki yansımaları fotoğraflamayı planlıyormuş. Bunu da duyurmak isterim…

Resimlerin büyük hallerini görmek için lütfen üzerlerine tıklayınız.