Dünyaya Gelen Bebeğin Vücudu Kan Yerine Suyla Kaplıydı – Doktorlar Gözlerine İnanamadılar

Her şey Maria’nın Frankie ismini vereceği kızının karnında çok hareketsiz olduğunu fark etmesiyle başladı.Endişeli anne muayene için doktorun yanına gitse de doktor kadını görmezden gelerek bunun sıradan bir şey olduğunu ve bebeğin ‘sadece biraz tembellik ettiğini’ söyledi. Ancak anne yine de buna inanmadı.


Maria, iki gün sonra hastaneye tekrardan geldi. Doktorlar, bebek hareket etmese bile hala kalbinin attığını saptadılar.Acil sezaryen ile Frankie dünyaya geldi ancak sesi soluğu çıkmıyordu.

Durum vahim görünüyordu. Doktorlar acilen bebeği özel bir odaya götürdüler.

Frankie doğduğunda vücudunda sadece iki yemek kaşığı kadar kan vardı. Vücudunun geriye kalan kısmı suyla doluydu. Normal bir bebeğin sahip olması gereken kanın sadece %15’i mevcuttu vücudunda.

Maria, Daily Mail’e “Doğum sonrasında etrafımda herkesin gözü yaşlıydı. 3.5 kiloluk vücudu şişmiş bebeğimin yanına gittim. Vücudunda kan yerine su olduğundan her yeri şişikti” dedi.

Bebeklere, göbek kordonu yoluyla kan nakli yapılır. Ancak Frankie’nin durumunda bu mümkün değildi. Başarılı iki kan naklinin ardından bile doktorlar hala bebeğin yaşayıp yaşamayacağından emin değildi.“Altı aylıkken bizimle ilgilenen doktorun yanına muayeneye gittik. Doktor, bebeğimin gelişimine o kadar şaşırmıştı ki sevinçten ağladı. Çünkü kızımın yaşayacağına dair fazla umutları yoktu. Bebeğimin birkaç gün yaşayacağını düşünüyorlardı” dedi Mary.

Frankie’nin anne ve babasının kâbusu mutlu sonla bitti. Minik bebeğin hikâyesini aşağıdan izleyin:

Frankie’nin mucizevi hikâyesini paylaşarak diğer aileleri de benzer konuda bilinçlendirmeyi unutmayın.