Doktorlar, Bebeklere Ötenazi Yapılmasını Önerdi. 10 Yıl Sonra Mucize Gerçekleşti.

Joel ve Ginger Millermoon çifti ikiz bebekleri olacaklarını duyduklarında sevinçten havaya uçtular. Ancak başlarına geleceklerden habersizlerdi. İki ay erken doğan bebeklerinin akciğerleri tamamen gelişememişti ve suni solunum cihazları sayesinde hayattaydılar. Hayatta kalmalarına yardımcı olan suni solunum cihazı aynı zamanda akciğerlerine zarar veriyordu. Doktor, bebeklerin yaşayamayacağı ihtimalini aileye bildirdi. Bebeklerinin sağlığına kavuşması için dua eden ailenin hikayesini şimdi milyonlarca insan konuşuyor.

Joel ve Ginger Millermoon çifti ikiz bebekleri olacaklarını duyduklarında çok sevinmişlerdi. Ancak karşılarına çıkacak zorluklardan habersizlerdi.

Hamileliğinin yedinci ayında anne Ginger iki ay erken doğum yaptı ve Brennan ve Jarrot adındaki ikizlerini dünyaya getirdi. Bebekler iki ay erken doğduğundan akciğerleri gelişmemişti. Suni solunum cihazı sayesinde hayatta kalıyorlardı. Kısa süre sonra doktorlar suni solunum cihazının Jarrott’ın akciğerlerine zarar verdiğini tespit etti. Jarrott’ın yaşama şansı bu haberler neredeyse sıfıra düşmüştü.

“Hemşire ‘Dokunamazsınız’ dedi bana. Bebeğimin kalp atış hızı dengesizdi. Hemşire sonra fikrini değiştirerek ‘Elveda etmeniz için bir şans veriyorum’ dedi. Bir yandan ağlarken bir yandan da ‘Onu bir daha asla göremeyeceğim’ diye söyleniyordum” dedi anne Ginger, CBN’e.

Altı ay boyunca Jarrott hayatta kalma mücadelesi verdi. Çocuğun durumunda hiçbir düzelme görülmediğinden doktorlar bebeği kaybedeceklerini, ailenin kendini buna hazırlamasını söyledi. Joel ve Ginger doktor bunu söyledikten sonra umutlarını tamamen yitirdiler.

Anne Ginger, “Tanrı’nın bizim için daha büyük bir planı olduğunu ve durumu kabullenmemiz gerektiğini düşündük” dedi.

Bir sonraki gün Jarrott’ın vücuduna ölümcül bir virüs girdiği tespit edildi. Doktorlar, Joel ve Ginger çiftini bebeklerinin yaşayamayacağını bir kez daha tekrarladı. Doktorlar için bunu söylemek zor olsa da aileye solunum cihazını kapatmayı önerdiler.

Doktorlar, tedaviyi durdursa da Joel ve Ginger dua etmeye devam ettiler. O gece bir mucize gerçekleşti! Bebek aniden hayata döndü! Doktorlar ertesi gün Jarrott’a yaptıkları kan tahlilinde sağlık durumunda olağanüstü bir gelişme olduğunu kaydettiler. Ancak doktorlar aileye yine de umutlanmamalarını söylediler. Bebek yaşasa bile bir çok sağlık sorunuyla karşılaşacaktı hayatı boyunca.

Jarrott şimdi 10 yaşında. Gayet sağlıklı ve mutlu bir çocuk. Spor yapmaya bayılıyor. O yaşayan bir mucize.

Jarrott’ın hayattan ne kadar keyif aldığını görmek için videoyu izleyin.

Hikaye çok etkileyici. Jarrott, asla umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini bize gösteren somut bir mucize örneği. Jarrott’ın hikayesinden etkilendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın.