Doktorlar, Anne Adayına Ultrasonda Sıradışı Bir Şey Gördüklerini Söylediler. Annenin Cevabı İse İnanılmaz Oldu.

Delaney Skye doğmadan önce bile herkes yaşayamayacağını düşünüyordu. Annesinin bebeğine olan inancı sayesinde, minik bebek mücadele etti ve hayata tutunmayı başardı. Delaney’nin hikayesi o kadar hüzünlü ki duygulanmadan edemeyeceksiniz. 3.5 yaşındaki bebek şimdiye kadar önüne çıkan bütün engelleri aşmayı başardı. Hikayesini okuyunca da eğer inanırsanız ve mücadele ederseniz hayatta başaramayacağınız bir şey olmadığını göreceksiniz.

Andrea Ott Dahl daha önce anne olmuştu. Ailesi ve arkadaşları doğum sırasında yaşayacağı acıyı ona anlattığında bile hiç korkmamıştı. Arkadaşının her zaman hayal ettiği aileyi kurabilmesi için taşıyıcı annelik ile elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdı.

Andrea ne kadar cesur bir kadın olduğunu kanıtladı. Başkasının bebeğine dokuz ay taşıyıcı annelik yapmak hiç de kolay bir karar değil.

Andrea’nın taşıyıcı annelik yaptığı aile, kadının hamile olduğunu duyunca sevinçten havaya uçtu. Çok sabırsızdılar ancak müjdeli haberi alınca sabırlarına değdiğini gördüler.

Ancak doktorlar kısa süre sonra ultrasonda sıradışı bir şey farkettiler. Emin olmak için birkaç test daha uyguladılar. Bebekte down sendromu vardı. Muhtemelen de görme ve işitme engelli ve ayrıca otistik olarak doğacaktı. Doktorlar bebeğin yaşayıp yaşayamayacağını bile bilmiyordu.

Bebeğin verileceği aile Andrea’nın bebeği aldırmasını istedi. Çünkü aşırı bakım isteyen bir çocuğu büyütmek istemiyorlardı.

Andrea bir süre düşündükten sonra bebeği aldırmanın doğru olmayacağını düşündü. Bebeğini doğurup kendi bakmaya karar verdi.

Delaney sonunda dünyaya geldi. Doğduğu anda etrafı kablolar ve tüpler ile çevriliydi ve şaşkın bir şekilde insanları izliyordu.

Delaney o zaman da çok mücadeleci bir bebekti ve şimdi de öyle. Doğmadan önce hayata tutunmak için mücadele etti ve kazandı. Doktorlar yaşayamayacağını söylese bile bunu başardı.

10 gün süren birkaç ameliyat sonrası bebek taburcu edildi ve evine gitmeye hazırdı.

İşte size harika bir fotoğraf. Sanki bebek annesini teselli ediyormuş ve onu aldırmayarak doğru şeyi yaptığını söylemeye çalışıyormuş görüntüsü var.

Delaney’nin yaşamasına olanaksız gözüyle bakanlara en iyi cevabı Delaney hayatta kalarak yine kendisi verdi. Şirin bebek tıpkı normal çocuklar gibi büyümeyi sürdürdü.

Yine Delaney tıpkı ‘normal’ çocuklar gibi oynuyor ve gülüp eğleniyor.

Aile hep beraber Disney World’e gitmeye karar verdi. Aşağıdaki fotoğrafta Delaney, ablasını Disney’e gitmek için uyandırmaya çalışıyor.

Çocuklarının down sendromu ile doğacağını öğrenen aileler genelde çocuklarını aldırmayı tercih ediyorlar. Delaney ise bizlere farklı olsa bile yaşama hakkı olduğunu gösteriyor.

Delaney, downlu bir çocuk değil. O sadece down sendromu sahip güzel ve şirin bir kız çocuğu.

Aşağıda aile fotoğrafından bir kare göreceksiniz. Herkes yanıldı. Sevgi ve mücadele kazandı. Delaney, harika bir genç kız olmak üzere yetiştiriliyor.

Delaney’nin hikayesinden etkilendiyseniz paylaşmayı unutmayın.