Doktor Komadaki Eşinin Fişinin Çekilmesini Önerdi – Komadaki Kadın Eşine Şu 3 Kelimeyi Fısıldadı

1 Ekim 2017 tarihinde, Las Vegas’taki bir konser esnasında meydana gelen silahlı saldırıda binlerce insanın hayatı değişti.48 kişi hayatını kaybederken 851 kişi de yaralandı. Saldırının psikolojik yaraları hala sarılamadı.Jovanna Calzadillas da saldırı esnasında oradaydı. 30 yaşındaki anne, eşi Francisco ‘Frank’ Calzadillas ile beraber konserde eğleniyordu.

Birden insanlar panikle koşuşturmaya başladı. Jovanna başından yaralanarak yere düştü.

Jovanna derhal en yakınlardaki hastaneye götürüldü. Doktorlar, hayatta kalacağından umutlu değillerdi. Başına mermi isabet ettiğinden durumu çok kritikti. Frank endişeden ne yapacağını bilemedi. Doktorlar, eşini hayatta tutan yaşam ünitesinin fişinin çekilip çekilmemesine Frank’in karar vermesini söylediler.

Frank adeta yıkılmıştı. Harika başlayan gece bir anda kabusa dönüşmüştü.

Bir gece her şey değişti. Rüyasında eşini gördü. Eşi, ‘Her şey düzelecek’ diye fısıldadı.

Mucizevi bir şekilde Jovanna hayata döndü. Doktorlar bile gelişme karşısında şaşırdı.Frank, “Başına aldığı darbe çok kötüydü. Her saniye iyileşsin diye dua ettik” dedi.

Dört ay boyunca Jovanna hareketsiz halde hastanede yatmıştı.

Jovanna yavaş da olsa kendine gelmeye başladı. Bunu sadece kendisi için değil ailesi için de istedi.
Jovanna hayata döndüğünden beri basının ilgi odağı oldu.


Jovanna, “O gece bazı şeyleri yitirdim. Asla eskisi gibi olamayacağım. Ancak daha güçlü bir kadın olabileceğimi söyleyebilirim. Ailem için mücadeleme devam edeceğim. Kendime inanmaktan vazgeçmeyeceğim” dedi.


ovanna’nın hayata dönüşü yaşam ünitesine bağlı hastaların yakınlarına da umut oldu. Öte yandan, saldırıda hayatını kaybeden kişilerin yakınları da kadının hayata dönüşüne çok sevindiler.

Jovanna son olarak, “O gece saldırıyı düzenleyen kişinin sevinmesine izin vermeyeceğiz. Korku içinde yaşamayacağız” dedi.

Jovanna’nın inanılmaz serüvenine dair haberi hemen izleyin:

Jovanna sözleri herkese ilham olmaya devam ediyor. Saldırıda yaralanan ancak psikolojik olarak hala yaralarını saramayan kişiler de onunla moral buluyorlar.

Kadının hayata dönüş serüveni hepimize de hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtlıyor.Jovana’nın gücünden ve yaşama istediğinden etkilendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin.