77 Yaşındaki Hizmetli Anonsla Çağrıldı – Kantine Gidince Hayatının Sürpriziyle Karşılaştı

Hepimizin sırrı vardır. Bazılarımızın küçük bazılarımızınsa büyük. Farklı nedenlerden dolayı bazı şeyleri kendimize saklarız. Frances Buzzard ismindeki hizmetlinin de herkesten sakladığı bir sırrı vardı.

Frances çalıştığı okuldaki diğer çalışanlara bir gün sırrını açıkladı. Diğer çalışanlar Frances’i daha sonra gözyaşlarına boğacak bir sürpriz hazırlıklarına başladılar. 77 yaşındaki hizmetli yıllardır aynı okulda çalışıyordu ve suratından bir an olsun o masum gülümseme eksik olmuyordu. Ancak gülümsemesinin ardında hüzünlü bir sır yatıyordu.

Okul yönetimi ve diğer çalışanlar, Frances’in sırrını öğrenince ona bir sürpriz düzenlemeye karar verdiler. Bir gün Frances ismini hoparlörde duydu.

Charleston Gazette-Mail’de belirtilenlere göre “Rendell ve Bayan Frances kantinde bekleniyorsunuz” şeklinde bir anons yapılmış.

Frances çağrılmasının nedeninin işle alakalı olduğunu düşünerek kantine doğru yol aldı.

Suratında kocaman bir gülümsemeyle kantine girdi. Kendisini bekleyen sürprizden habersizdi.

Doğum günü sürprizi
Frances kantine girdiğinde kendisini bekleyen 200 öğrenciyle karşılaştı. Hepsi bir ağızdan ‘Sürpriz!’ diye bağırdı.

O gün Frances’in doğum günüydü. Daha önce doğum gününü kimse bu şekilde kutlamamıştı. Okul yönetimi bunu öğrenince günler öncesinden doğum günü hazırlıklarına başladı.


Frances, aşçı haricinde kimseye doğum gününden bahsetmemişti. Okulda herkes tarafından çok sevildiğinden onun için böyle bir hazırlık yapıldı.

Frances’e doğum günü için hazırlanan özel şeyler giydirildi. Bütün gözler onun üstündeydi.

Daha önce kimse kutlamadı
Frances yoksul bir çocukluk geçirmişti. Babası marangozluk yapıyordu ve zar zor geçiniyorlardı. Doğum günü kutlamaları onlar için bir seçenek değildi.

Frances, Charleston Gazette Mail’e “Daha önce doğum günümü hiç bu şekilde kutlamadım. Parası varsa babam o gün meyve ve çerez alırdı” dedi.

Ancak bu kez farklıydı. Yüzlerce kişi Frances’in doğum günü için oradaydı. O günü asla unutmayacaktır!

Bakın Frances sürpriz doğum gününe nasıl tepki verdi: