CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin annesi konuştu

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün resmen açıklandı. İnce’nin adaylığı açıklanırken ve ilk konuşması sırasında Yalova’daki köyünde büyük heyecan yaşandı. İnce’nin annesi Zekiye İnce de oğlunu heyecanla izledi. Anne İnce, “Bugüne kadar benim oğlumdu, bundan sonra Türkiye’nin evladı” dedi


Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Muharrem İnce ismi üzerinde karar vermesinin ardından Muharrem İnce’nin memleketi Yalova’ya bağlı Elmalık Köyündeki baba ocağında büyük heyecan yaşandı. İnce’nin annesi Gülden İnce, CHP’nin düzenlediği aday açıklama törenini Elmalık Köyü’ndeki evinde büyük bir heyecan içinde izledi.

DHA’nın haberine göre; CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olarak açıklanmasının ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin memleketi olan Yalova’nın Elmalık Köyü’nde büyük bir heyecan vardı.

Muharrem İnce’nin Elmalık Köyü’nde iki katlı bahçeli bir evde yaşayan annesi Zekiye İnce, ablası ve Muharrem İnce’nin teyzesi Nezaket Nazire Düzyürek, heyecan ve gururu aynı anda yaşadı. CHP tarafından Ankara Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen aday açıklama törenini televizyon başında izleyen Muharrem İnce’nin annesi Zekiye İnce, oğlu ile en son 10 gün önce yüz yüze görüştüğünü belirterek, En son görüşmemizde değil ama daha önceki görüşmelerimizde Cumhurbaşkanlığını istediğini bana söylemişti dedi.

MUHARREM ŞİMDİYE KADAR BENİM OĞLUMDU AMA ARTIK TÜM TÜRKİYE’NİN OĞLUDUR”

Oğlu için dua eden anne Zekiye İnce, “Allah oğlumu kötü insanlardan korusun” dedi. Kendisinin Cumhurbaşkanı olacağını, “İlla olacağım, illa olacağım” şeklinde hep söylediğini de belirten Zekiye İnce, “Muharrem şimdiye kadar benim oğlumdu. Ama artık bundan sonra tüm Türkiye’nin oğludur” dedi. Gururlu olduğunu belirten Muharrem İnce’nin teyzesi Nezaket Nazire Düzyürek ise “Muharrem ile gurur duyuyorum. Bu işi başaracağına da gönülden inanıyorum” diye konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=W2MYH_x-hZo