Bir zamanlar bikini ile podyumlarda boy gösteriyordu, artık çiftliğinde süt sağıyor

Siz de zaman zaman büyük kentin karmaşasından kaçıp doğanın kollarına sığınmayı düşünmez misiniz? Bazı ünlüler işte tam da bunu yapıyor. Kelimenin tam anlamıyla “tası tarağı toplayıp” köylere yerleşiyorlar. Hatta öyle ki bazıları büyük kentlerdeki evlerini de satıp tamamen köy hayatı yaşıyor.


Bu traktördeki kadın bir zamanların Türkiye güzellerinden Nazlı Deniz Kuruoğlu. 1982 yılında hem Türkiye hem de Avrupa Güzeli seçilen Kuruoğlu, artık hayatını Kuşadası’ndaki Caferli köyünde sürdürüyor.

Bir butik otel işleten Kuruoğlu, yeri geliyor fırında ekmek pişiriyor, yeri geliyor reçel kaynatıyor. Kelimenin tam anlamıyla köy hayatı yaşıyor.

blank
Kuruoğlu, doğayı korumaya yönelik etkinliklerde de aktif olarak görev alıyor.

Bilun Dohmen de Türkiye’den Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelere uzanan hayat serüveninin ana durağı olarak Bodrum’un bir köyünü tercih etti.

Bir zamanlar podyumların gözde modellerinden biri olan Dohmen, bir ara Alman eşiyle birlikte Düsseldorf’ta yaşadı. Ancak kocasının ölümüyle zor günler geçirdi.

Dohmen, şimdi hayatının büyük bölümünü Bodrum’da kendine küçük bir çiftlik kurdu. Zaman zaman İstanbul’a ya da Almanya’ya gitse de sonunda soluğu köyünde alıyor.