Baştan ayağa faydalı olmadığı bir yer yok… Saç ve cilt bakımı, bağışıklık sistemi için pek çok üründen daha etkili.

Çörek otunu bal ile karıştırarak tüketildiğinde kansere karşı müthiş bir kalkan görevi görüyor. Çok şifalı bir bitki olan çörek otu neye iyi gelir, bu bitkiden elde edilen çörek otu yağının faydaları nelerdir ve kansere karşı çörek otu bal karışımı nasıl hazırlanır? Çörek otu yağı ile ilgili tüm sorularınızı bu yazıda yanıtlamaya çalıştık.

Çörek otu ile çörek otu yağı son zamanlarda en fazla kullanılan baharat ve bitkisel yağ haline gelmiştir. Sebebi ise kanserden alerjiye, tansiyondan kolesterole kadar bir çok hastalığı tedavi edici özelliğine sahip olmasıdır.

Çörek otu yağının en tesirli olanı soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş olanıdır. Satın alacağınız çörek otu yağının üzerinde mutlaka soğuk pres yazdığına dikkat etmelisiniz.

Çörek Otu Bal Karışımı Kanserle Savaşıyor, Kansere Karşı Koruyor..

100 gram çörek otu ile yarım kilo kadar balı uygun bir kabın içerisinde koyarak karıştırın. Üzerini tülbent ile örterek 3 gün bekletin. Çörek otu ve bal karışımı ile elde ettiğiniz bu macunu aç karnına günde 3 kere 1 tatlı kaşığı tüketin. Sizi her türlü kanser riskine karşı koruyacaktır.

Saç İçin Çörek Otu Yağı

Dökülen saçlara veya saç beyazlaşmasına karşı çörek otu yağını kafa derisine masaj yaparak kullanabilirsiniz. Bu yöntem yeni saç çıkarmak için ve saçları gürleştirmek amacıyla uygulanabilir. Çörek Otu Yağını saç derinize iyice yedirerek 3-4 saat beklemeniz lazım. Çörek otu yağının en önemli özelliklerinden biri DHT yani Dihidrotestosteron adı verilen aktif testesteron hormonunu baskılamasıdır, bu sebeple çörek otu yağı saça harici olarak uygulanabildiği gibi ağız yoluyla da alınarak DHT hormonunun saç üzerindeki faydasından istifade edilebilir.

Çörek otunun ve çörek otu yağının faydaları

 • Kan şekerini düzenleyici etkisi vardır.
 • Çörek otu hazmı kolaylaştırarak bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar.
 • Kanser hastalığına karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi vardır. Özellikle bal ile karıştırılarak macun hazırlandığından kansere karşı süper bir ilaç görevi görüyor.
 • Mantar, mikrop ve virüslere karşı yok edici etkisi vardır.
 • Vücuda zindelik vererek yorgunluğu giderici etkisi vardır.
 • Çörek otu idrar söktürücü özelliği sayesinde safraya iyi gelmektedir.
 • Kolesterol ve tansiyon düzenleyici etkisi vardır.
 • Cinsel performans artırıcı özelliği vardır.
 • Çörek otu yağı hücreleri yenileyerek yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır.
 • Gözde ki mikropları öldürücü bir etkisi vardır.
 • Baş ağrısı, nezle ve grip gibi hastalıklarda buruna damlatma yöntemiyle kullanılır, tedavi edici özelliktedir.
 • Kepeğe karşı yok edici, saç dökülmesine karşı önleyici etkisi vardır.
 • Kulakta oluşan iltihaplanmada ve kulak üşütmesinde kullanılır.(Kulağa 3 damla damlatılması tavsiye edilir.)
 • Ruh halini sağlamlaştırarak hormonları düzenleyici özelliği vardır.
 • Vücutta oluşan zehirleri süzerek dışarı atılmasını sağlar.
 • Sinüzit hastalığında tedavi edici özelliği vardır. Gün içinde 1-2 defa damlatılır ve 1 hafta boyunca uygulanması önerilir.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Sırt ağrısı ve romatizmal ağrılarda çörek otu yağının kullanımı: İlk olarak bir miktar çörek otu yağını ısıtalım. Isıtmış olduğumuz bu yağı problemli bölgemize masaj yaparak uygulayınız.

İshal için çörek otu yağının kullanımı: 1 fincan yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Hastalık belirtileriniz geçene kadar bu karışımı gün içinde 1-2 defa tüketiniz.

Öksürüğe karşı çörek otu yağının kullanımı: 1 fincan kahve içerisine 1 çay kaşığı örek otu yağını karıştıralım. Gün içinde 2 defa tüketilmesi önerilmektedir.

Saç beyazlamasına karşı çörek otu yağının kullanımı: Çörek otu yağı ile saçlarınıza düzenli bir şekilde masaj yaparsanız saçlarınızın daha geç kırlaştığını fark edeceksiniz.

Baş ağrısı için çörek otu yağı kullanımı: Baş ağrısı için kulak ve alın kısımlarına masaj yaparak uygulanması gerekmektedir. Ağrıyan bölge bir bandaj yardımıyla sarılır. Ayrıca kahvaltıdan önce 1 çay kaşığı çörek otu yağı içilmesi baş ağrısını tedavi edici özellik göstermektedir.

Burun tıkanıklığı ve gripte çörek otu yağının kullanımı: Burun tıkanıklığı tedavisinde her bir burun deliğine 3-4 damla çörek otu yağı damlatılır. Burun tıkanıklığını giderici etkisinin yanı sıra soğuk algınlığına karşıda tedavi edici özelliği vardır.

Saç dökülmesine karşı çörek otu yağı: Çörek otu yağı saç dökülmelerine karşı öncelikle 1 limonu kafa derinize tamamen sürün. Ardından sabunlayın ve durulayın. Saçlarınızı kuruladıktan sonra çörek otu yağını kafa derinize iyice masaj yaparak uygulayın.

Cilt bakımı için çörek otu yağı: 1 çorba kaşığı çörek otu yağı ile 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı yüzünüze masaj yaparak iyice yedirin. Ortalama 1 saat cildinizde bu yağı bekletin. Ardından su ve sabun ile iyice durulayın.

Kansere Karşı Çörek Otu ve Bal Karışımı: Yarım kilo bal ile 100 gram çörek otu karıştırılır. 3 Gün üzeri tülbentle örtülerek bekletilir. 3. günün sonunda macunumuz hazır oluyor ve günde 3 kere aç karnına 2 çay kaşığı (1 tatlı kaşığı) tüketilir.

Çörek otu mucizesini duyuralım.. Bu yazı çok önemli ve faydalıdır. Mutlaka not alın, aklınızda bulunsun ve dostlarınız da faydalansın diye paylaşalım.. sağlıcakla..