Öğreneceğiniz bu yöntemle rafınızda bulunan bir baharatla kanamayı anında durdurabileceksiniz.

Kanamayı Evinizde Bulunan Bu Baharatla 10 Saniyede Durdurun.

Ne kadar dikkatli ve yemek yapmakta tecrübeli olsanız da mutlaka elinizi kesersiniz. Maalesef mutfakta kaza geliyorum demiyor.

Herhangi bir tarafımız kesildiğinde yapmamız gereken ilk şeyin kesilen bölgeye baskı uygulamak olduğunu biliriz.

Ancak maalesef baskı uygulamak ve kesilen bölgeyi temiz tutmak için evimizde her zaman gerekli malzemeler olamayabiliyor.

Öğreneceğiniz bu yöntemle rafınızda bulunan bir baharatla kanamayı anında durdurabileceksiniz.

Eliniz veya vücudunuz herhangi bir yerinde oluşan kesiğe karşı önce tentürdiyot ile kesiği sterilize etmeniz, sonra antibiyotik bir krem sürmeniz ve son olarak da bölgeyi gazlı bez veya bandaj ile sıkıca sarmanız gerekiyor.

Peki elinizde küçük bir kesik varsa ve hem kanamayı durdurup hem de hiç zahmete girmeden kolayca kesilen yeri kapatmak istiyorsanız ne yaparsınız?

Eğer o sırada mutfaktaysanız ve evinizde Arnavut biberi varsa kesiğin olduğu yere Arnavut biberi dökebilirsiniz.Arnavut biberi tarih boyunca çeşitli amaçlarla kullanıldı. 16. yüzyılda ise Avrupa ilk kez Arnavut biberi ile tanıştı.

Yapılan bir araştırmaya göre de Arnavut biberinin tok tuttuğu, tansiyonu dengelediği ve kanser riskini azalttığı görüldü.

Kanamayı durdurma…

Arnavut biberini, kesilen bölgeye uygulamak hem kolay hem de hızlı. Kesilen yere biberi döktüğünüzde 10-20 saniye içinde kanamanızın durduğunu göreceksiniz.

Antibakteriyel özelliği olan Arnavut biberi, küçük kesiklerin mikrop kapmasını da önler.Kesiğin acısını alır.

Biberlere acılığını veren kapsaisin maddesi Britanya’da yapılan bir araştırmaya göre aynı zamanda acıyı da azaltıyormuş. Kapsaisin bunu, beyne acı sinyalini yollayan bir peptit hormonun salgılanmasını azaltarak yapıyor.

Daha fazla insanın konu hakkında bilinçlenmesi gerekiyor.Sık sık elini kesen bir arkadaşınız varsa yazıyı onunla mutlaka paylaşın.