Bakın köpeğe neler yapmışlar!

Çuvalın İçinde Yanında Yavrularıyla Beraber Sokağa Atıldı – Veteriner Muayene Sırasında Çok Şaşırdı
İnsanlar bizleri hayrete düşürmeye devam ediyor. Hayvanlara o kadar acımasızca davranıyorlar ki insan akıllarından şüphe ediyor. Belki kalplerinin bile olmadığına inandırıyorlar.

Az sonra okuyacaklarınız neyse ki mutlu sonla bitiyor. Sonunu okuduğunuzda suratınızda bir gülümseme oluşacak.

Her şey Brezilyalı hayvan hakları aktivisti Josiane Almeida’nın yol kenarında bulduğu bir köpek ve yavrularının fotoğrafını Facebook’ta paylaşmasıyla başladı.

Onları sokağa terkeden kişi anneyi de bir çuvalın içine sokmuş ve boynundan bağlamıştı. Dört yavru annelerine ulaşamadığından ağlarcasına sesler çıkarıyorlardı.

Josiane, Facebook’ta “Şimdiye dek gördüğüm en zalimce manzaraydı” dedi.
Bulunduklarında köpeklerin uzun süredir o halde oldukları anlaşıldı. Susuz kalmışlardı ve korkuyorlardı.

Josiane manzarayla karşılaştığında hemen anneyi çuvaldan çıkardı. Annenin yavrularını koruma iç güdüsüyle hareket edeceğini bildiğinden yavrulara başta fazla yaklaşamadı.

Bir süre sonra köpek, Josiane’nin yavrularına ve kendisine zarar vermeyeceğini anladı. Onlara yardım etmek istediğini anlamıştı. Josiane’ye güvendiğine dair hareketler yapmaya başladı.

Josiane, anne ve yavrularını hemen aracına bindirdi.

Köpeklerin karnını doyurup su verdikten sonra üstlerine battaniye örttü ve uyumalarını bekledi. Uyandıktan sonra hepsini veterinere götürdü.

Bağışların ardından köpek hemen operasyona alındı. Şimdilerde iyileşme sürecinde. Yavrular sahiplendirilmeden önce biraz daha büyümeleri bekleniyor.

Çuvalın içinde vücudunda tümör varken sokağa terkedilse de gerek annenin gerekse de yavrularının hayatı kurtuldu.

Bütün köpeklerin sevgi ve ilgi gördükleri sıcacık bir ortamda büyümeleri gerektiğine inanıyorsanız paylaşın!