Bakıcının Demans Hastası Annesine Yaptıklarını Görünce Eve Gidip İşine Son Verdi

Bakıcı olarak çalışmak kolay değil.Sabır, saygı ve yaratıcılık gerektiren bir iş. Özellikle baktığınız kişi demans hastasıysa çok daha dikkatli çalışmanız gerekiyor.

Tıpkı her meslek dalında olduğu gibi bu mesleği sürdüren bazı kötü niyetli kimseler de yok değil. Kendilerine yaşlı bir insan emanet edilmesine rağmen bunu suiistimal ediyorlar.

Marsden ailesi annelerinin bakıcılarının hareketlerinden şüphelenmeye başladı.

Yahoo News’ten aktarılanlara göre Gina, bakıcının tembel olduğunu ve işini işi yapmadığını düşünüyormuş. Eve gizli kamera yerleştirilince durumun şüphe ettiğinden daha ciddi olduğu ortaya çıktı.Gizli kamera görüntülerini izleyince gözlerine inanamadı.

“Leş gibi kokuyorsun!”

Gizli kamera görüntülerinde 46 yaşındaki bakıcı Stacey George, 78 yaşındaki Sabina Marsden’e vuruyor. Bir yandan da kadına ‘Leş gibi kokuyorsun!” diyor.

Sabina Marsden’ın kızı Gina Owen annesine yapılanları canlı canlı izledi. 46 yaşındaki kızı Gina yakınlardaki bir elektronik mağazasında çalışıyordu. Görüntüleri izleyince derhal eve geldi.

Gina eve gelir gelmez bakıcıyı kovdu. Bakıcı hiçbir şey olmamış gibi çikolatasını yedi ve çantasını alıp evden çıktı. Aile görüntüleri polise götürdü. Bakıcı yaptıklarını itiraf etti.

Marsden ailesi videoyu internette paylaştı. Başkaları onu evine almasın diye bakıcı Stacey George’un ismini de özellikle ifşa ettiler.

Böylelerinin hizmet sektörüne çalıştırılmaması için her şeyin yapılması gerekiyor. Bakıcılık görevini çok iyi yapanlar da var elbette. Onları tenzih etmek gerekiyor. Ancak maalesef aralarında böyle kötü niyetli insanlar da var.

Anne/babalarımızın yaşlanınca onlara bakabiliyorsak bakmalı, bakamıyorsak da tanıdığımız bir bakıcıyla anlaşmalıyız. Aksi halde böyle istenmeyen tablolarla karşılaşılabiliyor.