Anne Kızına DNA Testi Yaptırdı- Çıkan Sonuç Ve Rastlantıya Kimse İnanamadı

“Aile her şeyden önce gelir” atasözü ailenin ne kadar önemli olduğunu anlatır. Missouri’de yaşayan Staci ve James Maneage çifti de bunun en iyi örneği.

Sıradışı serüvenleri 10 yaşında Elliana’yı Çin’deki bir kimsesizler yurdundan evlat edinmeleri ile başladı.

23 yıllık evli olan James ve Staci çifti Missouri’nin Weldong Spring adlı küçük bir kasabasında yaşıyorlardı.Evliliklerinin ilk yıllarında çocuk sahibi olmayı deneyen çiftin, çocuk sahibi olamayacaklarını duymalarıyla dünyalarını başına yıkıldı. Ancak ilerleyen yıllarda kaderleri değişecekti.

Mucizevi bir şekilde çiftin Matthew, Kyle ve Andrew isimli üç çocukları dünyaya geldi. Çocukları dünyaya gelmeden önce James ileride evlat edineceği sözünü vermişti eşine. Staci de bu sözü hiç unutmadı.Staci, gençlik yıllarında hep Çinli bir çocuk evlat edinmenin hayallerini kurmuştu. Evliliklerinin ardından Çin’deki etnik bir grup olan Hakka halkından birileriyle irtibata geçti.

Ocak 2010’da, Çin’deki bir sosyal hizmetler görevlisi, Hakka halkından bir kızın öksüz kaldığını ve barınacak bir ev aradığını söyledi. Ellianna isimli kız çocuğunun beyninden rahatsızlığı vardı. Staci ve James hiç tereddüt etmeden Çin’e gittiler ve Ellianna’yı evlat edinip döndüler.

Ellianna ABD’ye döndüğünde bir süre hastanede kaldı. Ailesi olmasından dolayı çok mutluydu.

Şans eseri Weldon Spring’teki bir başka aile de Çinli bir çocuk evlat edinmişti. Paige ve Steve Galbierz çifti, tıpkı Staci ve James çifti gibi aynı kiliseye üyeydiler ve beyninden rahatsızlığı olan Çinli bir çocuk evlat edinmişlerdi.

Galbierz ailesinin çocuğu olan Kinley yedi yaşındaydı.

Maneage ve Galbierz aileleri birbirlerine üç dakika uzaklıktaki evlerde yaşıyorlar. Böylelikle Kinley ve Elliana sürekli oynuyorlar.İkili çok iyi anlaşıyor.

İki aile de çocuklar büyüdükçe birbirlerine ne kadar benzediklerini farketti. İki çocuk da Çin’in farklı şehirlerinden evlat edinilmişti. Ancak iki aile de çocukların akraba olduklarından şüphelenmeye başladı.Çin’de 1.4 milyar insan yaşadığı için iki çocuğun akraba olma olasılığı epey düşüktü.

Maneage ailesi sonunda şüphelerini kafalarından silmek istedi.Steve ve Paige Galbierz’e, Ellianna ile Kinley için DNA testi yaptıracaklarını ve müsaadeleri olup olmadığını sordu. Galbierz ailesi başta hiç sıcak bakmasa da daha sonradan teklifi kabul etti.

İki aile DNA testinin sonucunu görmek için bir araya geldi. Sonuca gözlerine inanamadılar! DNA testine göre iki kız %99.9 oranında kardeşti.

Aralarındaki yaş farkı ve mesafeye rağmen, kader iki kız kardeşi bir araya getirdi.Kızların sevincine ise diyecek yok!

Finding Home – Ellianna & Kinley

Here is the amazing story we shared this weekend. Our God is so big and He can do absolutely anything!

Gepostet von Calvary Church am Dienstag, 27. September 2016

İki kız kardeşin yollarının bu şekilde kesişmesi mucizeden başka bir şey değil! Missouri’nin küçük bir kasabasındaki iki farklı aile tarafından ayrı ayrı evlat edinilmek ve evlat edinen ailelerin birbirine bu kadar yakın olması insanı gerçekten de hayrete düşürüyor.

Muhteşem hikâyeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.