Boşanmanın Ardından Baba İki Çocuğuyla İrtibatını Kesti – Bakın Büyük Oğlu Nasıl Bir Karara İmza Attı

Geçtiğimiz kasım ayında Mohammad ve Noor’un anne ve babası boşandı. Ancak babalarının hayatlarından tamamen çıkacağını beklemiyorlardı.

Anne ve babalarının boşanmasının üç ay ardından, iki çocuk babalarından haber alamadılar. Babadan ne bir ses vardı ne de seda.

17 yaşındaki Mohammed bu nedenle 6 yaşındaki kız kardeşine babalık etmeye başladı.Geçtiğimiz günlerde Mohammed kahvaltı yaparken kız kardeşinin güzel bir elbise giydiğini gördü ve şaşırdı.
Mohammed kız kardeşine neden böyle giyindiğini sorduğunda kız kardeşi de okulda düzenlenecek dans gösterisinde bütün babaların kızlarıyla dans edeceğini söyledi. Küçük kız babası yanında olmasa bile elbisesini giyip okula gitmeye kararlıydı.

Mohammed tam o sırada bir şeyler yapması gerektiğine karar verdi.Mohammed’in kız kardeşinin mutluluğu için yaptığı şeyi görünce genç çocuğun kız kardeşine öz babalarından daha fazla babalık yaptığını anlayacaksınız.

Kasım ayında Mohammad ve Noor’un anne ve babası boşandı. Mohammad için çok zor bir durumdu. 6 yaşındaki kız kardeşi içinse durum daha zordu.

Ayrıldıklarından beri babaları onlarla irtibata geçmemişti.

Boşanmanın üç ay ardından 17 yaşındaki Mohammad bir sabah büyük bir sürprizle karşılaştı.

Kız kardeşi kahvaltıda pijamaları yerine güzel bir elbise giyiyordu.

Mohammad kız kardeşine neden böyle giyindiğini sorduğunda kız kardeşi okulda dans gösterisi düzenlendiğini ve babalarla kızların bu gösteride dans edeceğini söyledi.

Mohammad, o anda kız kardeşine babalık etmesi gerektiğini anladı.

Daha güzel bir elbise için kız kardeşiyle alışverişe çıktı. Daha sonra da beraber kuaföre gittiler.

Altın kalpli genç, kız kardeşiyle beraber dans gösterisine gitti ve burada dans edip çok eğlendiler.

Mohammad, Huffington Post’a “Uzun süre sonra kız kardeşimin böyle eğlendiğini görmek ve arkadaşlarıyla kaynaştığını görmek beni çok mutlu etti” dedi.


Mohammad harika bir abi olduğunu kanıtlamış! Muhtemelen ikisi de hayatları boyunca o günü asla unutmayacaklar.

Babanın da 17 yaşındaki oğlundan babalık adına öğreneceği çok şey var. Hikâyeyi paylaşmayı ihmal etmeyin!