Ameliyatsız Cilt Gerdirmenin Yeni Yolu: Ultheraphy

Cildinizi yenilemek ve yenilenmek istiyor ancak ameliyatın acısını gözünüzde büyütüyorsanız, Ultherapy uygulaması tam size göre! Acısız ve ameliyatsız cilt gençleştirme yoluna gelin daha derinlemesine bakalım…

Kendimize ne kadar özenli bakarsak bakalım bir noktadan sonra cildimiz, gerek biyolojik gerekse çevresel etkenlerden ötürü ciddi bir yıpranma sürecine girer. Bütün vücudumuzu saran bu özel ve hassas örtü, her insanda farklı yapıda ve özelliktedir. Kimimizin cildi, doğası gereği daha kuru, kimimizin cildi ise daha yağlı olabiliyor. Bu durumda genetik nedenlerden dolayı bazı ciltler doğuştan bir avantaj getiriyor diyebiliriz. Tabi bu durum cilt sağlığını muhafaza etmek adına, başlı başına yeterli olmuyor. 30’lu yaşlara doğru artık cildimizde gözle görülür değişimler kendini var etmeye başlar. Sigara ve alkol kullanımı, yorgunluk, yoğun stres, ağır iş koşulları, yanlış bakım uygulamaları ve diğer olumsuz yaşamsal alışkanlıklar cildin yavaş yavaş dokusunu bozmaya başlar. Ayna karşısında, o kusursuza yakın düzeyde olan, bebeksi cildinizden eser kalmadığını acı şekilde görür ve bu konuda bir şeyler yapma ihtiyacı hissedersiniz. Genelde insanlar cilt sıkılaştırma yöntemleri için bakım ve kozmetik ürünlerine başvurur. Bu tip ürünler ya da doğal maskeler muhakkak cilt bakımı için faydalıdır ancak genelde ciltte oluşan kırışıklıkları düzeltmekten ziyade var olan durumunu muhafaza etmeye yarar. Oysa kırışan, gevşeyen, sarkmaya başlayan ve zaman içinde özgüveninizi olumsuz etkileyen cildinizin daha radikal uygulamalarla sıkılaştırmak makul olandır. Bu anlamda, ameliyatsız cilt gençleştirme dendiğinde akla gelen ilk uygulama olan ultherapy konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Ultherapy nedir, nasıl uygulanır, nasıl sonuçlar verir, genel hatlarıyla gelin göz gezdirelim.

Ameliyatsız Cild Gençleştirmenin Yolu: Ultherapy Nedir?

Belli bir yaştan sonra görsellik açısından önemli olan bölgelerdeki kırışmalar ya da gevşemeler can sıkar. Temel olarak bu bölgelerde oluşan kırışıklıkları, sarkma ve gevşemeleri odaklanmış ultrason adı verilen bir yöntem aracılığı ille yok etme amacı güden ultherapy, son yılların en popüler uygulamalarından bir tanesi durumundadır. Bunun en önemli nedeni bu uygulamanın ameliyatsız ve acısız bir şekilde, üstelik de kısa bir süre içinde sonuç vermesidir. Ultherapy lazerin ulaşmakta zorlandığı derin dokulara gönderdiği ses dalgaları sayesinde kolajen dokuları harekete geçirir. Bilindiği üzere bu dokular cildin genç görünmesini sağlayan ana dokulardır. Bu işlem esnasında asıl gaye ulaşılması zor olan, cildin en alt noktasında konuşlanan SMAS zarına ulaşabilmek ve cildi sıkılaştırmaktır. Yerçekimiyle oluşan sarkmaların eski haline dönüşmesi adına bu işlemin önemi büyüktür.

Ultherapy Nasıl Uygulanır?

Bazı kaynaklarda ultera olarak da geçebilen ulthera uygulaması özel bir durum oluşmadığı sürece tek bir seans olarak uygulanır. Genelde 40 dakika ile 1 saatlik bir süre arasında nihayetlenen bu cilt gençleştirme operasyonu acısız ve ağrısızdır. Ameliyatlar, uzun sürede sonuç vermesi ve bıçak altına yatma psikolojisinden ötürü insanları genelde ürkütür. Ultherapy herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın, lazerle bile ulaşılamayan 4 mm ve altındaki noktalara ulaşır ve belli ölçüde ısı vermek suretiyle kolajen niceliğini çoğaltır. Uygulamanın başında cildin en dip noktaları ekrana yansıtılır. Odaklanılmış haldeki termal ısı cildinizin derin alanlarına fokuslanır. Ultherapy esnasında veya sonrasında cildinizin dış tarafı asla bu işlemden etkilenmez. Kısa sürede artmaya başlayan stimulasyon, dokuların kendilerini hızlı bir şekilde yenilemeye başladığı görülür.

Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanır?

Malum, cildimizin göz önünde olan bölümlerindeki hasarlar, bizi diğer alanlara kıyasla daha fazla rahatsız eder. Ultherapy uygulamasını talep eden kişiler genelde yüz gerdirme konusunda kısa süre içinde sonuç almak ister. Yanak bölgesine, kaş ve alına, çene ve boyuna, göz kapaklarına ve dekolte alanlarına rahatlıkla Ultherapy uygulamak mümkündür. Bu mucizevi uygulama konusunda oldukça yetkin bir isim olan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alpaslan Topçu’dan detaylı bilgi almak için web adresini ziyaret edebilirsiniz.