ABD’deki Bir Öğretmen Çocuklara Ev Ödevi Vermeyeceğini Açıkladı Ve Çocukların Aileleriyle Daha Fazla Zaman Geçirmesini İstedi

Teksaslı öğretmen Brandy Young okullardan başlamadan hemen önce öğrencilerine hiç beklenmedik bir mesaj verdi. Öğretmen yıl boyunca kimseye ev ödevi vermeyeceğini açıkladı. Bunun yerine öğretmen, daha başarılı bireyler olmaları için ailelerden çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmesini istedi.

Yakından ilkokuldan liseye bütün eğitim kurumları eğitim öğretim yılına başlayacak. Okulun başlaması da çoğu öğrenci için ev ödevi yaparak sıkılmak anlamına geliyor.

Teksas’ta yer alan Godley İlköğretim Okulu’ndaki ortaokul öğrencileri sömestr başlamadan büyük bir sürprizle karşılaştılar.

Okul başlamadan hemen önce velilerle toplandı yapan Brandy Young isimli öğretmen kendisine has eğitim sistemini açıkladı.

İşte öğretmenin velilere yazdığı mektup:

YENİ Ev Ödevi Uygulaması

Değerli veliler,

Yaz boyunca yaptığım derin araştırmalar sonucunda yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye karar verdim. Çocuklara verilen ev ödevleri okulda yapmadıkları ödevlerden ibaret olacak. Okul sonrası için ev ödevi verilmeyecek.

Yapılan araştırmalar çocuklara okul sonrasında verilen ev ödevlerinin başarılarını sanıldığının aksine artırmadığını kanıtladı. Sizlerden, çocuklarınızla akşamları daha fazla zaman geçirerek öğrencilerin daha iyi ve başarılı birey olmalarını sağlamanızı istiyorum. Hep beraber akşam yemeği yiyin, kitap okuyun, dışarıda oynayın ve çocuğunuzu erken uyutun.

Teşekkürler,

Brandy Young

Veli toplantısında öğretmenin velilere verdiği bu mesajı Samantha Gallagher isimli bir veli Facebook’ta paylaştı ve altına ‘Kızım şimdiden yeni öğretmenine bayıldı!’ diye not ekledi. Facebook gönderisi 59.000’den fazla kez paylaşıldı.

CBS News’e konuşan öğretmen Brandy Young, “Öğrenciler gün boyunca çok çalışıyorlar. Eve gittiklerinde ise başka türlü şeyler öğrenmeleri gerekiyor. Ben onların hem eğitim hem de öğretim görmelerini isteyerek daha iyi bireyler olmalarını amaçlıyorum. Eve gidip bütün gün ev ödevi yapmak onları daha başarılı bireyler yapmaz” dedi.

Bazı kişiler öğretmenin böyle bir uygulamayla çocukların ev ödevlerini kontrol etme yükünden kurtulduğunu düşünseler de ben öğretmenin bu zamanı okulda öğrencilerine daha iyi şeyler aktarabilmek için araştırma yapacağını düşünüyorum. Artık bu okuldaki çocuklar aileleriyle daha fazla zaman geçirebilecekler. Bana göre de bu daha önemli. Katılıyorsanız paylaşın.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.