Örnek Çift 75 Yıl Sonra Nikah Tazeledi

Elizabeth Gfatter eşi Charles’ın elindeki evlilik yüzüğünü görünce mutluluk gözyaşlarına hakim olamadı. Çift 75 yıldır beraberdiler.

Kısa bir süre önce Charles ve Elizabeth New York’taki bir huzurevine yerleştiler. Aşklarının 75 yıl önceki kadar taze olduğunu kanıtlamak için de nikah tazelemeye karar verdiler.Charles ve Elizabeth çocukluktan beri birbirlerini tanıyorlardı. Liseye giderken ise birbirlerine aşık oldular. Elizabeth mezun olduktan kısa bir süre Charles,Elizabeth’i kaçırdı. Ancak başlarda işleri hiç kolay değildi…

Elizabeth ABC’ye “Ailelerimiz daha genç olduğumuzdan dolayı evliliğimize onay vermediklerinden biz de kaçmaya karar verdik” dedi.

Nikah merasimi sırasında Charles’ın babası Karl, Charles’ı bir köşeye çekti ve “Bak ne diyeceğim. Eğer evliliğiniz bir yıldan uzun sürerse size 100 dolar vereceğim” dedi.
Tabii ki Karl bir süre sonra tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı.

Charles, savaş patlak verdiğinde askere gitmek zorunda kaldı. Döndüğünde ise Elizabeth’e olan aşkının daha da büyüdüğünü fark etti. Çiftin bir de kızı vardı ancak onlar 68 yaşındayken 2015 yılında vefat etti. Geriye kalan tek şey ise birbirlerine besledikleri koşulsuz aşktı. Elizabeth, “Beni sevdiğini söyledi. Önemli olan tek şey de buydu” dedi.