Yangında Bir Bebeğin Hayatını Kurtarıp Ortadan Kaybolan Adamın Gizemi 46 Yıl Sonra Böyle Çözüldü

Çocuğu kurtarıp ilginç bir şekilde gözden kaybolmuştu.

2 Temmuz 1971 yılında 24 yaşındaki bir öğrenci üniversiteden sonra eve doğru yol almaya başladı.Yolunun üstündeyken uzakta ateş yandığını farketti.

Yakınlaşınca evin yanmakta olduğunu gördü. Evin dışında üç küçük kız çocuğu bekliyordu. Anne de evin içinde kalan çocuğu için bağırıyordu.

Polis olay yerine varmasına rağmen itfaiye gecikmişti. Çaresiz anne Carol Magee polise ve olaya tanık olan öğrenciye kızının içeride olduğunu söyledi.

Polis camı kırınca gönüllü olmak isteyen üniversite öğrencisi içeriye daldı. Bu kişi çocuğu kurtarmayı başardı. Neyse ki çocuğa bir şey olmamıştı. Yardıma koşan öğrenci çocuğu kurtardıktan sonra gözlerden kayboldu. Çocuğun hayatını kurtaran öğrenci hayatına devam etti ve bir daha kurtardığı çocuktan haber almadı.

Yerel gazetede yangına dair haberler çıktı. Çocuğu kurtaran kişinin kimliği ise belli değildi. Öğrencinin arkadaşı gazeteyle irtibata geçti ve soyadının Freund olduğunu söyledi.

Aile yine de kahramana ulaşamadı. Ona bir teşekkür bile edemediler.Yangın esnasında dışarıda bekleyen üç kız çocuğundan biri olan Cyndee Farr-Gutierrez okuldaki ödevinde yangından bahsetti ve o zaman ortaya ilginç bir detay çıktı.

The Fresno Bee ismindeki gazete kızın ödevini direk olarak yayımlamaya karar verdi.Freund soyadlı kişi gazeteyi okursa böylelikle aileyle irtibata geçebilecekti.

The Fresno Bee’de çalışan bir gazeteci Cyndee ile irtibata geçti. 1971 kardeşini kurtaran kişiyi bulmak için kolları sıvadılar.

Geçen senenin sonlarına doğru Rick Freund’u buldular ve ona teşekkür ettiler.Freund’a yıllar önce hayatını kurtardığı kişinin adının Robert ‘Bobby’ Magee olduğu söylendi. 47 yaşındaki Bobby Fresno’nun hemen dışında yaşıyormuş ve marangozluk yapıyormuş.

Bobby ve ailesi, Rick Freund ile restoranda akşam yemeği yedi. Bobby, Freund’un eski askeri zabıta olduğunu ve taşıma şirketi sahibi olduğunu öğrendi.

Maalesef 2003 yılında hayatını kaybeden anne Carol, Freund’a asla yüz yüze teşekkür edemedi. Ancak onun için Bobby’nin ağzından bir mektup yazmıştı.

İşte Carol’ın yazdığı mektup:

Hayatımı kurtardın. Annem ve babam sana teşekkür edemeden gözden kayboldun. Bazı kahramanlar kendilerine teşekkür edilmesinden belki de hoşlanmıyorlardır. Basit bir teşekkür bana yaptığın için yetersiz kalır. Annem ve babam bana neyin doğru neyin yanlış olduğunu zamanla öğretecekler ve senin gibi bir kahraman olmamı sağlayacaklar.

Neler olup bittiğini gördün ve gerekeni yaptın. Seni asla unutmayacağız!

– Bobby

Sonradan alınan bilgilere göre bu Freund’un ilk kez birinin hayatını kurtarışı değilmiş. Daha önce de cenazede fenalaşan bir adama kalp masajı yaparak hayatını kurtarmış. Rick kahramanlıklarından dolayı birkaç kez plaket ve madalya almış.

“Ters bir şeyler olduğunu görünce derin bir nefes alın ve hemen yardıma koşun” dedi.

Sizler de yardıma ihtiyacı olan birilerini gördüğünüzde imdatlarına yetişiyor musunuz? 1971 bir yaz günü bir üniversite öğrencisi yardıma ihtiyacı olan bir anneye yardım elini uzatmış ve asla karşılık beklememiş. Şimdi hayatını kurtardığı çocuk da hayat kurtarmaya devam ediyor.

İyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyorsanız paylaşın!