77 Yaşındaki Adam Evinin Yanması Pahasına Orman Yangınından Hayvanları Böyle Kurtardı

Böyle insanlar kaldı mı?

Kaliforniya’da geçtiğimiz günlerde art arda yangınlar meydana geldi.Giderek ilerleyen alevler insanların evlerinden olmasına neden oldu.17 kişi hayatını kaybetti, 25 bin kişi evlerini boşaltmak zorunda kaldı ve 2 binden fazla ev yanıp kül oldu.

Alevler sadece insanların hayatını tehdit etmiyor. Yangından etkilenenler arasında hayvanlar da var.Kaliforniya’nın Santa Rosa ilçesinde yer alan Safari West Park’ta çalışan görevliler, yangını görür görmez kaçmaya başladılar.Kendi hayatlarını kurtarmaya çalışırken geride yüzlerce hayvanı bıraktılar. 77 yaşındaki Peter Lang kaçmak yerine hayvanlara yardım etmeyi tercih etti.

Peter kendi hayatını riske attı ve hayvanlara yardım etmeye karar verdi. Hayvanlar parkın kapıları kapalı olduğundan kaçamıyordu. Peter onları serbest bırakmak için elinden geleni yaptı.Hatta cesur adam yangını söndürmek için bahçede kullanılan hortumu bile kullandı.

Peter, “Evet, doğru. Elimde sadece bahçe hortumu vardı. Ben de elimden geleni yaptım” dedi.Peter kendi çabalarıyla yangını kısmen söndürmeyi başardı. O sırada her yeri duman kapladı. Böyle bir ortamda nefes almanın ne kadar zor olduğunu hayal edebilirsiniz.

Peter yine de vazgeçmedi. Cesareti ve uğraşları sayesinde parktaki bütün hayvanları kurtardı.77 yaşındaki adam evini ise hayvanları kurtarmak için feda etti.

Peter evinin yanmasına çok üzülse de hayvanları kurtarmanın verdiği manevi hazzın acısını dindirdiğini ifade etti.Vahşi yaşam parkını sık sık ziyaret eden kişiler ve hayırseverler bir kampanya başlatarak Peter’ın evinin yenilenmesi için para bağışında bulunmaya başladılar.

Peter’ın çabalarını ve hayvanların nasıl kurtarıldığını anlatan videoyu hemen izleyin:

Herhalde Peter’ın gerçek bir kahraman olduğunu kimse inkâr edemez.

Yaşlı adamın yaptığı fedakarlıktan herkesin haberdar olması için paylaşın.