5 Aylıkken Dünyaya Geldi Ve Kalbi Atmıyordu – 8 Dakika Sonra Bir Mucize Gerçekleşti

Aile dakikalar içinde hem sevinci hem de hüznü yaşadı.

Bex ve eşi Martin, kızlarının dünyaya geleceği günü iple çekiyordu. Hamilelik süreci sorunsuz şekilde devam etti.Her hevesli ebeveyn gibi onlar da bebek odasını büyük bir iştahla hazırladılar.Her şey bir anda değişti. Hiç beklemedikleri bir şeyle karşılaştılar.

Bex ve Martin çifti çocuklarını olacağını öğrendiklerinde sevinçten havaya uçtu. Bebeklerinin dünyaya geleceği günü dört gözle beklemeye başladılar.Her şey sorunsuz şekilde devam etti. Bex ve Martin, bebeklerinin odasını hazırlamaya başladılar.Rutin kontrollere gittikleri bir günde doktorları bebeklerinin kalbinde sorun olduğunu söyledi.

Hamileliğinin beşinci ayında Bex zorunlu olarak sezaryenle bebeğini dünyaya getirdi. Ancak bebeğin kalbi atmıyordu.Bebek ölü dünyaya gelmişti.Anne, bebeğinin ağlama seslerini duyamayınca bir şeylerin ters gittiğini anladı.Bex, bebeğinin ölü doğduğunu öğrenince çığlıklarla ağlamaya başladı.

Bir mucize

Bex ağlamaktan nefes alamıyordu. Sekiz dakika sonra ise bir mucize gerçekleşti.Doktorlar, bebeğin kalbinin atması için ellerinden geleni yaptılar ve çabaları sonuç verdi.Elektroşok ile bebeğin kalbinin atması sağlandı. Bebeğe Willow adı verildi. Bebek acilen yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Doktorları zor bir süreç bekliyordu. Bebeği küveze koyan doktorlar, hipotermi yöntemiyle bebeğin vücut sıcaklığını 33 dereceye sabitlediler. Böylelikle oksijensiz kaldığı süre boyunca bebeğin beyninde kalıcı hasar oluşmayacaktı.Willow dört gün boyunca bekletildi. Bu süre boyunca ailesinin bebeğin ellerine dokunmasına bile izin verilmedi.

Bex ve Martin, Willow’un başucundan ayrılmadılar.Bex, The Mirror’a “Dört hafta boyunca hiç ağlamadı. Tek istediğimiz bebeğimizin ağladığını duymaktı” dedi.
Küvözde dört gün bekletilmesinin ardından bebeğin vücut sıcaklığı normal hale getirildi. Neyse ki beyninde kalıcı hasar oluşmamıştı.

İyileşme süreci

Willow şimdilerde 1.5 yaşında ve sağlığı gayet iyi.“Hızla iyileşti. Hala risk olabileceği söylense de şu ana dek hiçbir sorun çıkmadı. Oldukça sağlıklı ve mutlu bir bebek” dedi.

Teknolojinin de yardımıyla tıp dünyası inanılmaz gelişti ve gelişmeye de devam ediyor. Willow, beyninde kalıcı hasar oluşmadığı için çok şanslı.Kendisine hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz!

Willow’un hayatını kurtaran herkese teşekkür ediyoruz. Yaptıkları iş gerçekten inanılmaz. Onlar olmasa ne yapardık?

Mucizevi olayı arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.