2 aylık bebeklerini açık artırma ile 10 bin tl’ye sattılar! Aldıkları para ile bakın ne yaptılar

Çin’de yaşayan ve 20 yaşında oldukları iddia edilen çift, 2 aylık bebeklerini 19 bin yuan (9900 TL) karşılığında sattı. ellerine geçen para ile de kendilerine birer cep telefonu aldılar.Dünya, 2 aylık oğullarını internet üzerinden satışa çıkaran anne – babayı konuşuyor.

Çin’de yaşayan ve geçim sıkıntısı yaşadıkları için bebeğe bakamayacaklarını söyleyen çift, en yüksek fiyatı teklif edene bebeği vereceklerini duyurdu.

Yapılan açık artırma sonrası talihsiz bebek 19 bin yuan (yaklaşık 9 bin 900 Türk Lirası) karşılığında satıldı.

Jiangxi Broadcasting Station’ın haberine göre Çin’in Ganzhou kentinde yaşanan skandal sonrası, internet kullanıcıları olayı hemen polise haber verdi. Plis çiftin peşine düştü. Yapılan çalışmalar sonrası yakalanan babanın soyadı Zou olarak açıklanırken, kız arkadaşı ve bebeğin annesi olan kadının kimliği hakkında bilgi verilmedi.

Adamın verdiği ilk ifadenin ardından bebeği aynı kentte yaşayan bir aileye sattıkları, ellerine geçen para ile yemek, iki yeni cep telefonu ve yeni kıyafetler aldıkları öğrenildi.  Vicdansız adamın tutuklandığı bildirilirken, kadının alacağı ceza hakkında detay verilmedi.