3 Dakikada İncecik Zarif Bacaklara İşte Bu Egzersizlerle Kavuşacaksınız

Ah o bacaklar ah… Bedenin tüm ağırlığını üstlenen, tüm cefayı çeken vefakar bacaklar. Gün içinde hep hareket halindedir, bizi oradan oraya götürürler ama ne yazık ki gündelik hareketlerle incelmesi mümkün olmayan biraz nazlı bir bölgedir bacaklarımız. O sebepledir ki bacak inceltme öyle sanıldığı kadar kolay bir iş de değildir. Özen, disiplin ve sabır gerektirir. Eğer ki vücudunuz spora alışık değilse, bacak inceltme hareketleri yaptıktan sonra oturmakta bile güçlük çekebilir, adım atamayacak kadar acı çekecek hale gelirsiniz. Dedik ya, başarı acı çekmeden gelmiyor. Lakin vücudunuzun o hareketlere ve genel olarak spora alışması çok uzun bir süreç değil. Alıştığınızda ise –ki bu birkaç hafta düzenli tekrar demek- vücudunuzdaki değişimleri önce siz hissetmeye, birkaç hafta sonra ise arkadaşlarınız tarafından fark edilmeye başlayacaktır. İşte o zaman çektiğiniz acıların karşılığını aldığınızı düşünecek ve iyi ki yapmışım diyeceksiniz.

Kadınların çokça şikayet ettiği bacak ve basen bölgelerindeki yağlanma, en sık rastlanan bölgesel yağlanma şikayetleri arasında gösterilebilir. O portakal kabuğu görünümü, özellikle yaz aylarında ters ışığın da etkisiyle epey moral bozar. Siz de kış ayı boyunca kıyafetlerle sakladığınız selülitlerinizin artık saklanamaz hale geldiğini gördükçe anlayacaksınız ki, artık bir şeyler yapmanın vakti geldi de geçiyor bile!

İşte 3 dakikalık bacak inceltme hareketleri :

1 . Havada Bacak Açma

Öncelikle yere sırt üstü yatın. Ardından bacaklarınızı havaya kaldırın, aynı anda da ellerinizi yere fotograftaki gibi yere koyun ve yere iyice bastırın. Sonrasında yerden de destek alarak bacaklarınızı yere 90 derece dik olacak şekilde tutmaya çalışın.
Uyluk iç bölgenizdeki kaslarınızı kullanarak bacaklarınızı birbirinden ayırın. Bu egzersizi en az 8 kez tekrar edin.

2 . Uçan Köpek Pozisyonu

Pozisyona yere yüzüstü şekilde yatarak başlayın. Alnınız ve ayak parmaklarınız yere paralel olacak şekilde konumlansın. Ardından ellerinizi ve ayaklarınızı götürebileceğiniz en uzak seviyeye kadar uzatarak esnetin.

Sonrasında sol kolunuzu ve sağ bacağınızı yerden kaldırın ve bu pozisyonda 3-4 saniye kadar durun. Ardından başlangıç pozisyonunuza geri dönerek aynı hareketi sağ kol ve sol bacağınız için tekrarlayın. Bu egzersizi her iki tarafınız için de 5’er kez tekrarlayın.

3 . V-stretch Egzersizi

Matınızın üzerine oturarak bacaklarınızı iki yana doğru açın. Ardından sırayla her iki ayağınıza doğru üst gövdenizle kapanın. Bacaklarınızı olabildiğince esnetin. Kollarınızdan da yardım alarak aşağıya doğru yavaşça indirin. Bu pozisyonda her bir bacağınız için yaklaşık 10-15 saniye kapanmış şekilde kalın. Bu egzersizi her iki bacağınız için de 8’er kez tekrarlayın.

Egzersiz yapmaya vaktiniz yoksa ya da hangi egzersizi yaparsam yapayım bacaklarımı istediğim gibi şekillendiremiyorum diyorsanız, bacaklarınızdaki sarkıklardan ve fazla kilolardan kurtulmak için ameliyatlı veya ameliyatsız olarak tedavi olarak bacak estetiği gerçekleştirebilirsiniz. Bacak estetiği sayesinde sadece bacak inceltme değil, çarpık bacak rahatsızlığına son verebilir, bacak kalınlaştırma ya da bacak içi germe gibi farklı işlemleri de yerine getirebilirsiniz.