3 Aylıkken Suratı Tanınamaz Hale Geldi – 11 Yıl Sonra Böyle Değişti

Charlotte Ponce, hayatı boyunca her aynaya baktığında hatırlayacağı kazayı geçirdiğinde henüz üç aylıktı.Ebeveynleri küçük kızı beşiğe yatırmıştı ve biberonunu yanında bırakmıştı. O sırada biberondaki süt kızın suratına aktı. Aile evde rakun besliyordu. Sütün kokusunu alan rakun minik kızın suratındaki sütün kokusunu aldı ve inanılmaz olay gerçekleşti.Charlotte sağ kulağını, burnunu, üst dudağını ve yanağının bir kısmını kaybetti.

Olay sonrasında sosyal hizmetler Charlotte ve erkek kardeşini biyolojik ailesinin elinden aldı. İki çocuğun velayeti akrabaları olan Sharon ve Tim Ponce’a verildi.

Charlotte suratındaki izler sebebiyle sosyalleşmekte güçlük çekti ve depresyona girdi.Daily Mail’de belirtilenlere göre, küçük kız birçok acılı operasyon geçirmesine rağmen düzelmek umuduyla hiç sesini çıkarmamış.

Charlotte’un doktoru olan Koongkirt Chaiyeste kızla beş yıldır ilgileniyordu. Olayın üzerinden 11 yıl geçtikten sonra 2003 yılında Dr. Chaiyaste hayatındaki en büyük ve riski estetik ameliyatını gerçekleştirdi.Operasyon oldukça karmaşıktı. Kızın kaburgasından alınan kıkırdak koluna nakledilecekti. Burada oluşan kulak da daha sonra kızın kulağına nakledilecekti.14 yaşındaki Charlotte artık küçüklükten beri hayalini kurduğu şeyi gerçekleştirebiliyor. Küçük kız artık küpe takabiliyor.

Yetenekli doktorlar sayesinde Charlotte artık arkadaşlarıyla sosyalleşebiliyor.Operasyon Charlotte için çok önemliydi. İleride biyomedikal mühendislik okumak istiyor. Böylelikle vücudundan herhangi bir uzuvunu kaybeden kişilere yardımcı olabilecek.

Charlotte’un hayat hikâyesini paylaşmayı ihmal etmeyin.