18 günlük bebek bir öpücük yüzünden yaşamını yitirdi

18 günlük bebek bir öpücük yüzünden yaşamını yitirdi!

Yeni doğan bebek, doğumundan birkaç gün sonra, kendisini öpen birinden kaptığı Herpes virüsü nedeniyle hayatını yitirdi. Mariana Sifrit adlı kız bebek, 1 Temmuz’da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. 7 Temmuz’da, yani doğumundan sadece 6 gün sonra anne ve babası evlendi, ardından bebek acilen hastaneye kaldırıldı. Doktorlar Mariana’nın vücuduna giren herpes virüsü nedeniyle HSV-1 Menenjit hastalığı geçirdiğini söyledi. Ama bu virüs zavallı bebeğe ne annesi ne de babasından geçmişti…

Herpes menenjiti, seksüel yakınlık ya da enfekte olmuş anneden doğum esnasında bebeğe geçmesiyle bulaşıyor.

Mariana’nın ebeveynleri, çocuklarının durumunu öğrenince kendilerinden şüphelenip hemen test yaptırdılar ancak her ikisinin de test sonuçları negatif çıktı. Doktor bu irüsün bebeği ziyarete gelen birinin taşıdığı virüs olabileceğini fiade etti.

BÖBREK VE KARACİĞERİ İFLAS ETTİ

ABD’nin Iowa eyaletinde yaşanan vahim olayda, ilk 48 saatte, Mariana 6 kan transfüzyonu geçirdi, fakat böbrek ve karaciğeri çoktan fonksiyonlarını yitirerek durmuştu.

“SAKIN AMA SAKIN ÇOCUKLARINIZI BİR BAŞKASININ ÖPMESİNE İZİN VERMEYİN!”

Pazartesi günü, Anne Nicole Sifrit, Facebook sayfası üzerinden küçük kızının beyin aktivitlerinin durduğunu ve akciğeri ile kalbinin çok zayıf düştüğünü aktardı.
Ve kahrolan Nicole şu notu da ekledi : Sakın ama sakın çocuklarınızı bir başkasının öpmesine izin vermeyin!

Iowa’da yaşayan çift, dün sabah 18 günlük bebeklerinin ölüm haberini doktorlardan duyduklarında dünyaları başlarına yıkıldı.