“10 yıl önce 400 dolara çalışıyordum şimdi şirketim 1.5 milyar”

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, bu haftaki köşesinde iş hayatındaki başarısı kadar, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da konuşulan ve ünü Türkiye sınırlarını aşan Nusret Gökçe’yle yaptığı konuşmayı anlattı.

İşte Ertuğrul Özkök’ün o yazısı:
Geçen cumartesi Madrid’de oynanan final maçından sonra özel uçakla döndük. Uçakta Nusret de vardı.Bana Salt Bae yapmayı öğretti, ama onun kadar başarılı olamadım tabii. Maçı Atletico Madrid kulübünün başkanının locasından izlemiş.

İlk haberi şu: Nusret, Las Vegas’a da açılıyormuş. Oldukça büyük bir restoran olacakmış.Bence tam onun konseptine uygun bir yer seçimi. Sırada Los Angeles da varmış. New York’ta Meatpacking bölgesinde 3 bin metrekare bir yer açıyormuş.Yepyeni bir konsepti olacakmış. Mekânda açık mutfak, etin hazırlandığı bölümler ve bira yapım yeri olacakmış.
23 Nisan günü İstanbul, Dubai ve New York’ta 50 bin çocuğa bedava hamburger vermiş. Kadınlar Günü’nde de kadınlarda 18 bin hamburger dağıtmış. “10 yıl önce ayda 400 dolar maaşla çalışan bir insandım. Bugün şirketimin marka değeri 1.5 milyar dolar olarak hesaplanıyor. İnşallah 3 milyar doları geçeceğim”diyor.

Amerika’da bir yayın evi Nusret’in hayatını kitap yapmak istiyormuş. Onun için hayatını yazacak bir yazar arıyor. Yani kitabı onun adına yazacak biri. Veya gerçek ismiyle yazacak biri de olabilirmiş. Bazı arkadaşları “Henüz 36 yaşındasın. Çok gençsin. Hiç olmazsa 40’lı yaşlarının ortalarına gel” diyormuş… Bana da sordu. “Otuz altı yaşındasın ama arkanda rahatlıkla renkli bir hayat ve bir başarı hikâyesi var. Yazılabilir” dedim.