Yapılan Araştırma Sonucu: Sürekli Geç Kalan İnsanlar Meğerse !

Bazı insanlar sürekli geç kalmaya odaklanmış gibi hiç bir yere yetişemezler.

Yapılan araştırmaya göre, sürekli geç kalan insanların daha yaratıcı olduğunu ortaya çıkardı.Siz de sürekli geç kalanlardansanız; Çıkan çarpıcı sonuçları okumak için haberimize göz atın deriz.

‘Never Be Late Again’ (Bir Daha Asla Gecikmeyin) adlı kitabın yazarı Diana DeLonzor, “Muhtemelen her insan bir yere gecikmiştir.

Bazıları ise onlar içi iyi ya da kötü olduğu bilinmese de her türlü aktivitelere geç kalırlar” diyor.

Peki bazı insanların diğerlerine oranla bu kadar dakik olmalarının nedeni ne olabilir?

Araştırmanın altında yatan temel neden sürekli geç kalan insanların daha iyimser kişiliklere sahip oldukları. İyimser insanların ‘B tipi kişiliklere sahip olduğu biliniyor.

San Diego Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre B tipi kişiliklere sahip olanlar daha uysal, sıcak kanlı, az inatçı ve etrafına kolay adapte olabilen insanlar.

Aynı benim gibi!

Araştırmanın devamında ise geç kalan insanların aynı anda birden fazla işi yapabildikleri ve geleceğe daha umutlu baktıklarının altı çiziliyor. Bu tür insanlar zamanlarını ayarlayamasalar da, uzun vadede iyimser olmaları onların yararına oluyor.

Kısacası, sürekli geç kalan insanlar büyük resmi daha net görebiliyor ve günlük hayatta karşılaştıkları küçük sorunları kafalarına takmıyorlar.

Tembelliğimin iyi bir şey olduğunu öğreneceğimi asla tahmin etmezdim!

Yapılan araştırmayı sürekli geç kalan arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.