Vuran Ayakkabılar İçin Çözüm Önerileri.

Ayakkabı vurması sorunu herkesin ihtiyacı olan bilgiler arasında yer almaktadır. Ayakkabı vurması sorunu ile karşı karşıya kalmak oldukça sıkıntılı bir gün geçirmenize neden olabilir.

Ayakkabı vurması sorunu özellikle kadınların başına gelen bir durumdur. Sıkı ayakkabı giyme, sivri burun ve ince topuklu ayakkabılar giymek ayakkabınızın ayağınızı vurmasına neden olabilir. Bazen rahat olanı değil de şık olanı tercih ettiğimiz için bu tür sorunlarla ister istemez karşı karşıya kalabiliyoruz.

Ayakkabı vurması nasıl önlenir?

1- Sert bir ayakkabı satın aldıysanız eğer ilk olarak ayakkabınızı kalın bir çorapla giyerek evin içerisinde dolaşmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede ayakkabınız açılmış olacaktır.
2- Ayakkabı numaranıza uygun ayakkabı almanıza rağmen ayağınızı sıktığını hissediyorsanız bir gün boyunca kalıpta bekletebilirsiniz.
3- Ayakkabınızın tek bir yeri vuruyorsa eğer ayakkabınızı giymeden önce içerisine bant yapıştırmanızı tavsiye ediyoruz.


4- Ayakkabınız tüm denemelere rağmen ayağınızı vurmaya devam ediyorsa bir gece boyunca buzdolabında bekletebilirsiniz.
5- Eğer beklemek için vaktiniz yoksa sıcak havayla da ayakkabıyı genişletebilirsiniz. Kaynamış suyun buharına veya saç kurutma makinesine ayakkabıyı bir süre tutarak genişlediğini görebilirsiniz.


6-Ayağınıza pudra sürün. Bir topuklu ayakkabı giyecekseniz ve çorap giymediyseniz ayakkabının vurması ve gününüzün zehir olması ihtimali çok yüksek. Bunun için ayakkabınızı giymeden önce ayaklarınıza bir mikrar pudra sürün. Biraz da ayakkabınızın içine dökebilirsiniz. Bu formül ayağınızın kuru kalmasını sağlayacak ve ayakkabanızın vurup topuklarınızın su toplamasını engelleyecektir.

7-Eczanelerde bulunan ayakkabı silikonlarından faydalanabilirsiniz.

 

Ayakkabı vurmasına çözüm önerileri

Ayakkabıya karşı herhangi bir önlem almadıysanız ve ayakkabınız ayağınızı vurmaya başladıysa size vereceğimiz önerileri değerlendirebilirsiniz. Ayakkabı ayağınızı vurduysa evde uygulayabileceğiniz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Aloe vera
Ayakkabınızın vurduğu yara olan bölgeye aloe vera jelini sürerek iyileştirici etkisinden faydalanabilirsiniz.

Elma sirkesi
Ayakkabınızın vurduğu yerde kabarcık oluştuysa oradaki enfeksiyonu patlatıp üzerine elma sirkesi sürebilirsiniz.

Pişik kremi
Pişik kremlerinin hücre yenileyici özellikleri bulunduğundan ayakkabı vuran yere pişik kremi sürebilirsiniz.

Siyah çay yöntemi
Ayakkabı vuruğuna soğuk siyah çay ile pomad uygulayabilirsiniz.