Vücut Tipine Göre Giyim Hileleri – Bu hileleri bilirseniz şimdikinden 10 kat daha güzel görünürsünüz

Farklı Vücut Tiplerine Farklı Stil Hileleri

Stil sahibi kadınların ilk kuralıdır, vücudunu tanıyıp, vücut şekline göre giyinmek.
Kendi stilini ve giyim tarzını oluşturabilmenin ilk koşulu kendini ve vücudunu tanımaktan geçiyor.

Vücut tipinizi tanıyorsanız, vücut tipinize uygun stil hilelerine yakından bakalım.

 

Elma tipi giyim hileleri

Elma tipi vücudu olan kadınların kilosu genelde göbek bölgesinde yer almaktadır. Göbek sebebiyle giyim konusunda kadınlara zorluk çıkarabilir. Ama bu tip fiziği de güzel göstermek tamamen sizin elinizdedir. Giyiminize dikkat ederek çok şık görünebilirsiniz.

Dikkati karından; yüz, kollar, bacaklar ve boyun bölgelerine yönlendirilmelidir. Bedenin üst bölümünü uzun ve ince göstereceği için V yaka tarzı giyim seçeneklerini tercih etmek yerinde olacaktır. Karın bölgesinin ince bir görünüm kazanması için uzun ceket ve gömlekler, vücuda oturmayan bluzlar ve abartıdan uzak aksesuar seçimleri tercih edilmelidir.
Renk seçiminde dikey çizgiler ve üst bedende düz ve tek renk kullanılmalıdır. Elbise ve etek çeşitleri arasından kalın askılı elbise ve çan etekler, elma tipi vücut yapısına sahip kadınların daha zayıf ve ince görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.
Pantolon tercihine gelince düşük bel ve dar tercih etmeyin. Daha çok düz ve koyu renk pantolonlar tercih edin. Yani bütün bölge için orantılı darlıkta olsun.
Ayakkabı tercihi ise sivri burunlu tercih edilebilir.

Armut tipi giyim hileleri

Armut tipi vücut yapısında dikkati en çok çeken basenler olduğu için vücut dengesinin sağlanması için dikkati bedenin üst bölümüne çekmek gerekmektedir. Bunun için üst bedende dikkat çeken renkler kullanılabileceği gibi omuzu geniş gösteren üst kıyafet seçimleri yerinde olacaktır. Armut tipinde ince bel yapısı vurgulanması gereken önemli bir özelliktir. Belin ince yapısını öne çıkaran bir aksesuar olarak kemer sıklıkla kullanılmalıdır. Elbise ve etek seçiminde A şeklindeki elbise ve etekleri tercih ederek hem ince bel vurgulanmış hem de geniş basen yapısı gizlenmiş olacaktır.
Pantolon tercihlerinde düşük belden uzak durularak yüksek bel pantolonlar tercih edilmelidir, basen bölgesi fazla olduğu için, bol paça pantolonları kullanmayın, bol paça pantolonların basen bölgesi dar kesim o yüzden kalçanızı daha fazla basenli gösterecektir.
Etek olarak dar tercih etmeyin özellikle kalem etek giymeyin bol mini etek çok cici olacaktır mesela, üzerine de dar bir badi ile müthiş bir kombin olacaktır.
Bu vücut tipinde üst bölgenin dikkat çekici olması için abartılı küpeler, şallar, kolyeler kullanılabilir.
Armut tipi vücut için genellikle topuklu ayakkabı iyidir bacak boyunu uzun gösterir.

 

Kum saati tipi giyim hileleri

Kum saati vücut tipi, genelde en bilinen ve en çok istenen vücut tipidir. Bu tipte vücudu olan kadınlar ince kemik yapısına belirgin bel oyuntusuna ve yuvarlak kalçalara sahiptir.
Üst giyim konusunda dar kıyafetler tercih edin. Bel kıvrımınızı daha belirgin hale getirerek seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Bluzlarınızın kalça hizasında bitmemesine dikkat edin. Aksi takdirde kalçalarınız olduğundan daha geniş görünecektir. Yine boyun bölgesinin vurgulanması için V tipi yakalı üst giyim seçenekleri boyun bölgesinin uzun görünmesini sağlayıcı hoş bir görüntü yaratacaktır, yalnız çok geniş yakalı olursa kilolu gösterebilir buna dikkat edin.
Canlı renkler tercih edilmeli. Vücudunuza oturan elbiseler sizi etkileyici bir görünüme kavuşturur. Vurgulamalar en çok bel ve boyun bölgelerinde olmalıdır.
Elbise ve etek seçiminde bele oturan elbiseler ve yırtmaçlı kalem etekler hem uzun boylu bir görünüm yaratması hem de mevcut hatları vurgulaması bakımından tercih edilmelidir.

 

Dikdörtgen tipi giyim hileleri

Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz vücudunuzun üst ve alt bölümü birbirine yakın ölçüde demektir. Dikdörtgen vücut tipinde omuzları geniş gösteren straplez, hareketli yakalar ya da yüzücü atlet tipi giyim tarzı ile hem omuzlar vurgulanmış olacak hem de bel görünümü inceltilmiş olacaktır. Bu vücut tipine sahip kadınlar, ince bacak yapısına sahip oldukları için pantolon seçimi konusunda, dar düşük bel, bol paça boru paça istediğini giyebilir.
Bel bölgesi belirginliği çok olmadığı için, korse özelliği taşıyan bluzlar tercih etmelisiniz.
Fırfırlı mini etekler giymelisiniz. Dar kalçalara sahip olduğunuz için dar ve düz etek ile üzerine şık bir beyaz gömlek ile harika kombin uygulayabilirsiniz.
İstediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.
Topuklu ayakkabı harika gösterir.
Gösterişli takılar dikkat çeker tercih edilebilir.