Uyuşturucu Madde İçip 83 Yaşındaki kadına Önce Tecavüz Etti Sonra Boğarak Öldürdü

Bolu’da, 1 yıl önce evinde ölü bulunan 83 yaşındaki Hatice U.’nun, cinsel saldırıda bulunulduktan sonra boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayet sanığı olarak tutuklu yargılanmasına başlanan 18 yaşındaki L.M.Ç. uyuşturucu aldıktan sonra kadına cinsel saldırıda bulunduğunu ancak onu öldürmediğini ileri sürdü.

Hatice U. geçen yıl Şubat ayında Alpagut Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinde, kendisini ziyarete gelen kızı tarafından ölü bulundu. Otopside, yaşlı kadının dövüldüğü ve boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Yapılan soruşturmada kadının komşusunun oğlu L.M.Ç.’den alınan DNA örneği, U.’nun ağız bölümündeki sperm örneği ile uyuştu. L.M.Ç, bunun üzerine olaydan 10 ay sonra gözaltına alınarak tutuklandı.

ODUN TAŞIMASINA YARDIM ETME BAHANESİYLE EVE GİRMİŞ

L.M.Ç., ’Basit cinsel saldırı’, ’Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme’, ’Konut dokunulmazlığını ihlal’, ’Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçlarından açılan davada ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada kendisini savunan sanık L.M.Ç., şöyle dedi:

“Arkadaşım bana o gün ’uyuşturucu içelim’ dedi. Epeydir uyuşturucu madde kullanmıyordum ama ’güzel’ dediği için kullandım. Kokain tarzı bir şey içtim. Komşumuzu bahçede elinde odunlarla gördüm ve bunları eve götürmesine yardım ettim. Sonra evden çıkmıştım ama montum içeride kaldı.

Montumu almak döndüğümde yaşlı kadınla cinsel ilişki yaşamak aklıma geldi. O ilişkiye girmeyi istemedi ama ben yaptım. Ama ben öldürmedim. Evden çıktıktan sonra bir süre sonra döndüğümde ambulans ve polisleri gördüm. İçeri girip baktığımda ölmüştü.”

U. ailesinin avukatı Çağdaş Yikit, yaşlı kadının evinde para kesesi ve altınlarının olay günü ortadan kaybolduğunu iddia etti. Tanıkların dinlenmesi ardından mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir