Üşüyen Askerlere Odun Taşıyan Vatandaş: Ananız Babanız Sizi Bu Millete Emanet Etti

Hatay’da sınır hattındaki askerler üşümesin diye odun taşıyan vatandaş, “Ananız, babanız sizi bu millete emanet etti. Biz oldukça sizin, siz oldukça da bizim sırtımız yere gelmez.” dedi.

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle bölgedeki vatandaşlar, sınır hattındaki mevzilere askerlerin üşümemesi için odun taşıdı. Korkmaz, “Hava çok soğuk ben de üşümemeleri için askerimize odun götürüyorum” diye konuştu.

“ANANIZ BABANIZ SİZİ BU MİLLETE EMANET ETTİ, SİZ OLDUKÇA SIRTIMIZ YERE GELMEZ”

Yunus Emre Korkmaz dar gelirli bir vatandaş. Kırdığı odunları koyduğu çuvalı sabah ayazında sırtlamış. Hatay’da, Suriye sınırında, Afrin’e gitmek için bekleyen Mehmetçik’e götürüyor. “Yakın bunları, ısının. Ananız babanız sizi bu millete emanet etti” diyor ve ekliyor “Biz oldukça sizin, siz oldukça da bizim sırtımız yere gelmez.”

7 GÜNDE 343 YPG’Lİ ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye Afrin’de başlatılan ‘Zeytin Dalı’ harekatında 7 gün geride kaldı. Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri ilerleyişini sürdürüyor. Şu ana kadar 343 terörist etkisiz hale getirildi. 3 asker şehit olurken ÖSO güçleri de 11 kayıp verdi.

TAARUZA ARA VERİLDİ

En yoğun çatışmaların yaşandığı Azez-Afrin arasındaki Burseya Dağı’nda taarruza ise yoğun yağış, sis ve çamur nedeniyle ara verildi.

MEHMETÇİKTEN TEMİZLENEN KÖYLERE YARDIM ELİ

Adamanlı köyünün YPG’den temizlenmesinin ardından evlerine dönen ailelere Mehmetçik gıda yardımında bulunurken, askeri doktorlar köy sakinlerini sağlık kontrolünden geçirdi.