Telefon Bataryanızın Sağlığı ve Daha Uzun Dayanması İçin Bilmeniz Gereken 4 İpucu

Telefon Bataryanızın Sağlığı ve Daha Uzun Dayanması İçin Bilmeniz Gereken 4 İpucu
Az sonra vereceğimiz ipuçlarıyla telefonunuzun bataryasını daha uzun süre kullanabileceksiniz. The Sun gazetesi akıllı telefonlarının şarj sorununa el atarak telefonunuzu şarj etmeden önce ve şarj ettikten sonra yapmanız gerekenleri anlattı. Yazının tamamını okuyarak akıllı telefonunuzun şarjının daha fazla gitmesini sağlayabilirsiniz.

1- Ara sıra şarj edin.

Çoğumuz telefonumuzun şarjı tamamen bitip telefon kapandıktan sonra telefonumuzu şarja takıyoruz. Ancak yapılan araştırmaya göre bu bataryanızı öldürüyor. Telefon bataryanızın sağlığı için şarjınız tamamen bitmeden önce ara sıra telefonunuzu şarja takmalısınız. Lityum bataryalar uzun süre şarj edildiklerinde hasar gördüklerinden telefonunuz şarj olduktan hemen sonra fişini çekin.

2- Telefonunuzu gece şarjda bırakmayın.

Yatmadan hemen önce telefonunu şarjda bırakanlardan mısınız? Ben de öyleydim. Birçok ev yangını gece şarjda bırakılan telefonlardan dolayı çıkıyor. Siz siz olun telefonunuzu gece şarjda bırakmayın.

3- Telefonunuzu %100 dolana kadar şarj etmeyin

Yine yapılan birçok deneme ve araştırmaya göre telefonunuzu %100 şarj edince şarjınız daha az gidiyor. Evden çıkmadan önce telefonunuzu %40’a kadar şarj edin. Gittiğiniz yerde de %50 ile %75 arasına kadar şarj edin. Emin olun şarjınız daha fazla gidecek.

4- Telefon kılıfıyla şarj etmeyin

Telefonlar ortalama sıcaklıktaki bir ortamda şarj edilmeli. Telefon kılıfı ile telefonunuzu şarj ettiğinizde bataryanız ısınır ve bataryaya zarar verirsiniz. Bir diğer öneri de telefonunuz çok ısınmışsa hemen şarjdan çekip soğuduktan sonra tekrar takmanız yönünde.

telefon-bataryanizin-sagligi-ve-daha-uzun-dayanmasi-icin-bilmeniz-gereken-4-ipucu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir